Reklāmraksti

Auto akumulatori: kā zināt, vai pienācis laiks iegādāties jaunu?0

Foto: Shutterstock.com

Nebūs melots apgalvojot, ka auto akumulatori ir viena no automašīnu svarīgākajām sastāvdaļām – no tiem atkarīga ne vien automašīnas “pielaišana”, bet arī visu automobilī esošo elektroiekārtu darbība. Tāpēc ir svarīgi saprast, kad akumulators savu funkciju vairs nepilda un laiks meklēt jaunu – par to tad arī šajā rakstā!

Piecas pazīmes, kas liecina par akumulatora beigu sākumu

Konkrētas formulas vai indikatori, kas par 100% norāda, ka auto akumulators jau tuvākajā laikā pārstās darboties, nav. Taču ir vairākas pazīmes, kas var kalpot kā trauksmes signāli. Iepazīsties ar tām!

Automašīnas dzinējs “pielec” negribīgi

Ja akumulators ir perfektā darba kārtībā, dzinējs uzsāks darbu bez aiztures, proti, tiklīdz tiks pagriezta aizdedzes atslēga vai arī nospiesta “Start” poga. Savukārt, ja dzinējs “pielec” vien pēc vairāku sekunžu aiztures vai arī ar vienu atslēgas pagriešanas reizi (vai pogas nospiešanu) nepietiek, ļoti iespējams, ka pienākušas akumulatora beidzamās dienas.

Izdalījumi uz akumulatora

Ja esi pamanījis, ka uz akumulatora parādījušies balti pulverveida izdalījumi, tas nozīmē, ka sākusies korozija. Tā var radīt sprieguma problēmas, kā arī automašīnas startēšana kļūs arvien neērtāka.

Nepatīkama smaka

Foto: Shutterstock.com

Ja akumulators ir bojāts vai tajā bijis īssavienojums, var rasties noplūde. Gadījumā, ja pēc motora pārsega atvēršanas sajūti sapuvušām olām līdzīgu smaku, ļoti iespējams, ka pie vainas ir akumulatora noplūde.

Blāvs apgaismojums vai problēmas ar elektroniku

Akumulators rūpējas gan par automašīnas dzinēja startēšanu, gan mašīnā esošās elektronikas darbināšanu un apgaismojumu. Ja pamani, ka auto gaismas kļuvušas bālākas vai arī radušās problēmas ar elektroniku, akumulatoram drīz gaidāms gals.

Bojāts akumulatora korpuss

Akumulatoram atrodoties pārmērīgi augstā vai zemā temperatūrā, tā korpuss var vai nu uzbriest, vai plaisāt, un tas, protams, negatīvi ietekmēs arī akumulatora darbību. Ja pamani, ka akumulatora korpuss ir bojāts, laiks meklēt jaunu!

Cik garš ir akumulatora darba mūžs?

Foto: Shutterstock.com

Nekas šajā pasaulē nav mūžīgs, un izņēmumi nav arī auto akumulatori. Tiesa, to darbības ilgums ir atkarīgs no ļoti daudziem parametriem (cik bieži automašīna tiek izmantota; cik gari (vidēji) ir braucieni; vai auto esošā elektronika tiek izmantota arī tad, kad motors izslēgts, u.c.). Tomēr vidēji akumulatoru nepieciešams nomainīt ik pēc aptuveni trīs līdz četriem gadiem, bet, ja tam tiek nodrošināti perfekti apstākļi, akumulators var kalpot pat sešus un vairāk gadus.

Kā panākt, lai auto akumulatori kalpotu pēc iespējas ilgāk?

Ja gribi, lai Tava auto akumulators kalpotu ilgi, ievēro šādus aspektus:
– Neizmanto automašīnā esošās elektroierīces, kad motors ir izslēgts;
– Izvairies no īsiem izbraucieniem – to laikā akumulators nespēj veikt nepieciešamo uzlādi;
– Maksimāli samazini akumulatora slodzi – telefonu, GPS navigācijas ierīci un pārējo elektroniku uzlādē mājās;
– Neaizmirsti izslēgt automašīnas apgaismojumu.
Ievērojot šos četrus ieteikumus, kā arī izvēloties Tavam transportlīdzeklim piemērotu akumulatoru, tas darbosies nevainojami vairākus gadus.

Auto akumulatori atrodami ik uz soļa – sākot ar lielveikaliem un beidzot ar specializētiem autoservisiem. Taču īpaši ērti tos un arī citas auto preces internetā iegādāties viedveikalā 1a.lv. Šeit pieejami vairāki desmiti akumulatoru no uzticamākajiem ražotājiem, turklāt papildus ērtībai izveidots intuitīvs filtrs, ar kura palīdzību iespējams atlasīt tieši Tavām vajadzībām piemērotos akumulatorus!

LA.lv