×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Auto nodoklis: nosauc markas, kurām būs lielākais lēciens (3)

APAP

Ilustratīvs foto

Pēc paustajām pretenzijām Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) nolēmusi atteikties no iepriekš plānotā auto ekspluatācijas nodokļa likmju pieauguma un pārskatīt ieceres, piektdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Salīdzinot ar plānoto, likmes būs mazākas videi draudzīgiem auto, bet palielināsies ekskluzīvajām mašīnām.

Pārskatīt nodokļa likmes pieprasīja premjers Māris Kučinskis (ZZS), kurš piektdien no rīta parakstīja attiecīgu rezolūciju Satiksmes ministrijai. Pret nesamērīgu slogu veco automašīnu īpašniekiem iebilda arī sociālie partneri.

Jaunajos nodokļa aprēķinos atkarībā no CO2 izmešiem zemākā likme samazināta līdz nullei, bet lielākā paaugstināta līdz 756 eiro.

“Ir pilnīgi katrā klasē šādi transportlīdzekļi, kur samazinās. Un ir ļoti maz gadījumu, kad šī likme palielināsies pavisam nebūtiski. Būtiskāks lēciens, lūk, ir šīm ekskluzīvajām mašīnām, kur es varētu minēt “Audi Q5”, “Land Cruiser”, “BMW X5”, “BMW X6”. Viņiem eiro izteiksmē varētu būt 100, varbūt 150 eiro kāpums,” skaidroja CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs.

Jaunās likmes pirmo reizi reģistrētiem auto stāsies spēkā jau nākamgad, bet pārējiem – 2019.gadā. Savukārt automašīnām, kas vecākas par septiņiem gadiem, saglabājas jau agrāk apstiprinātā kārtība.

Ekspluatācijas nodokli aprēķinās, vai nu summējot tehniskos mašīnas datus vai pēc pilnas auto masas, un no nākamā gada tas pieaugs par 7,4%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kam ir šitās ” tačkas”,lai piķo !!

  2. Kas ta viņiem.viņu auto nodokli sedz no mūsējiem.

  3. Varbūt vajadzētu saprast, ka ekskluzīvs un dārgs ir vārdi ar pilnīgi atšķirīgu nozīmi! Mācīsimies latviešu valodu! Aicinājums veltīts deputātiem, ierēdņiem un arī žurnālistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+