Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Auto zādzību pieaugums

Foto - "Shutterstock"Foto - "Shutterstock"

Ilustratīvs foto.

Šā gada aprīlī pēc trīs gadu pārtraukuma sasniegts auto zādzību antirekords, pārsniedzot 100 automašīnas mēnesī, taču maijā tas ticis pārsniegts vēlreiz ar 110 nozagtām automašīnām mēnesī, liecina uzņēmuma “Autonams” apkopotie dati.

Noslēdzot 2015. gada pirmo pusgadu, kā ierasts, vietu topa augšgalā saglabā “Volkswagen” markas automašīnas un ar 33 vienībām pirmajā vietā ir “Golf”. Taču vērojams būtisks pieaugums “Touran” (16) modeļu zādzībās, salīdzinot ar iepriekšējo pusgadu. Zagtāko modeļu topa otro vietu ieņem “Audi A4” (22), kam cieši seko “Toyota Corolla” (21).

Tāpat kā iepriekšējā ceturksnī, Top 10 visvairāk zagtās markas sastāda vairāk nekā 85% no visiem zagtajiem transporta līdzekļiem. Zagto automašīnu vidējais vecums ir samazinājies par vienu gadu, un īpaši tas ir novērojams “Audi” gadījumā, kur vidējais zagto automašīnu vecums ir samazinājies par 3,34 gadiem – tiek zagtas arvien jaunākas automašīnas. Šā gada pirmajā pusē pastiprinātu zagļu interesi ir piesaistījuši apvidus auto. No pilnīgi jauniem 2014. un 2015. gada izlaiduma zagtajiem auto deviņi no desmit ir apvidus auto. Īpašu kāpumu pieredzējis “Toyota Land Cruiser” (20) jaunākais modelis “keyless-go” sistēmas dēļ, kas to ļauj nozagt pat 20 – 50 sekundēs.

Arvien nopietnāka problēma ir automašīnu priekšējo lukturu zādzības. Gada sākumā parādījās tendence zagt lukturus no “Volkswagen Touareg” automašīnām. Tagad īpaši augsta aktivitāte novērojama attiecībā uz “Volvo”, kur visvairāk cieš “XC60” un “XC90” modeļi. Tāpat ievērojami vairāk lukturu zādzības gadījumi bijuši arī “BMW” automobiļiem.

Edvīns Panders, SIA “Autonams” valdes loceklis, komentē: “”Volvo” un “BMW” automašīnām, lai nozagtu lukturus, ir nepieciešams vien atvērt automašīnas motora pārsegu. Lai pasargātu sava auto lukturus, nepieciešams papildu motora pārsega bloķētājs. Otrais solis ir auto marķēšana. Tā padara auto “neinteresantāku” potenciālā zagļa acīs tāpēc, ka marķētas detaļas ir viegli identificēt un atrast, kam tās pieder.”

autozadzibas

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+