Mobilā versija
+3.7°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Auto zādzību pieaugums

Foto - "Shutterstock"Foto - "Shutterstock"

Ilustratīvs foto.

Šā gada aprīlī pēc trīs gadu pārtraukuma sasniegts auto zādzību antirekords, pārsniedzot 100 automašīnas mēnesī, taču maijā tas ticis pārsniegts vēlreiz ar 110 nozagtām automašīnām mēnesī, liecina uzņēmuma “Autonams” apkopotie dati.

Noslēdzot 2015. gada pirmo pusgadu, kā ierasts, vietu topa augšgalā saglabā “Volkswagen” markas automašīnas un ar 33 vienībām pirmajā vietā ir “Golf”. Taču vērojams būtisks pieaugums “Touran” (16) modeļu zādzībās, salīdzinot ar iepriekšējo pusgadu. Zagtāko modeļu topa otro vietu ieņem “Audi A4” (22), kam cieši seko “Toyota Corolla” (21).

Tāpat kā iepriekšējā ceturksnī, Top 10 visvairāk zagtās markas sastāda vairāk nekā 85% no visiem zagtajiem transporta līdzekļiem. Zagto automašīnu vidējais vecums ir samazinājies par vienu gadu, un īpaši tas ir novērojams “Audi” gadījumā, kur vidējais zagto automašīnu vecums ir samazinājies par 3,34 gadiem – tiek zagtas arvien jaunākas automašīnas. Šā gada pirmajā pusē pastiprinātu zagļu interesi ir piesaistījuši apvidus auto. No pilnīgi jauniem 2014. un 2015. gada izlaiduma zagtajiem auto deviņi no desmit ir apvidus auto. Īpašu kāpumu pieredzējis “Toyota Land Cruiser” (20) jaunākais modelis “keyless-go” sistēmas dēļ, kas to ļauj nozagt pat 20 – 50 sekundēs.

Arvien nopietnāka problēma ir automašīnu priekšējo lukturu zādzības. Gada sākumā parādījās tendence zagt lukturus no “Volkswagen Touareg” automašīnām. Tagad īpaši augsta aktivitāte novērojama attiecībā uz “Volvo”, kur visvairāk cieš “XC60” un “XC90” modeļi. Tāpat ievērojami vairāk lukturu zādzības gadījumi bijuši arī “BMW” automobiļiem.

Edvīns Panders, SIA “Autonams” valdes loceklis, komentē: “”Volvo” un “BMW” automašīnām, lai nozagtu lukturus, ir nepieciešams vien atvērt automašīnas motora pārsegu. Lai pasargātu sava auto lukturus, nepieciešams papildu motora pārsega bloķētājs. Otrais solis ir auto marķēšana. Tā padara auto “neinteresantāku” potenciālā zagļa acīs tāpēc, ka marķētas detaļas ir viegli identificēt un atrast, kam tās pieder.”

autozadzibas

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+