Kultūra
Teātris un kino

Autobiogrāfiska jaunības traģēdija jeb ko nozīmē būt nacionālistam 0

Publicitātes foto

13. aprīlī plkst. 19 Dirty Deal Teatro (DDT) pirmizrādi piedzīvos režisora Valtera Sīļa un dramaturga Matīsa Gricmaņa sadarbībā tapusī izrāde “Būt nacionālistam”, kuras žanru teātris piesaka kā jaunības traģēdiju, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādes pamatu veido dramaturga Matīsa Gricmaņa pirms vairākiem gadiem gūtā pieredze, nonākot darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un notikumi, kas viņu līdz tam aizveda. Tādējādi tas būs patiess stāsts par pieaugšanu, jaunības ideālu un pārliecību rašanos un transformēšanos, turklāt caur personīgās pieredzes prizmu dodoet iespēju atskatīties uz ļoti interesantu mūsu valsts nesenās vēstures posmu – laiku pirms 10. Saeimas, kad Latvijā notika nozīmīga politiskā pārbūve. Bojā aizgāja “Tautas partija”, izveidojās “Vienotība” un savu pakāpenisko uzvaras gājienu uzsāka radikālā spārna nacionālisti.

“Man nav viegli šo stāstu stāstīt. Jo man kaut kā šķiet, jūs domāsiet, ka es gribu jūs par kaut ko pārliecināt (..) Es zinu, ka daudzi nacionālisti mani uzskatīs par nodevēju, to es nevaru ietekmēt, bet mērenāki cilvēki mani uzskatīs par radikāli. Tas nekas. Es nejūtos vairs ne kā nodevējs, ne kā radikālis – vismaz nozīmē, kādā šis vārds tiek lietots politikā un reliģijā. Esmu pieņēmis savu dzīvi un savu pagātni, kāda tā ir, ar visiem tās melnākajiem brīžiem,” – tā saka izrādes dramaturgs Matīss Gricmanis.

Izrādes režisors: Valters Sīlis, dramaturgs: Matīss Gricmanis, lomās – Matīss Gricmanis, Ance Strazda, Āris Matesovičs, Jānis Kronis.

Izrāde “Būt nacionālistam” būs viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm. Nākamā izrāde – 18. aprīlī plkst. 19.

LA.lv