×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Autobusi ar dārzu uz jumta

"PHYTOKINETIC" PUBLICITĀTES FOTO"PHYTOKINETIC" PUBLICITĀTES FOTO

Dārzs uz jumta kalpo kā termoregulators, jo augu slānis pasargā autobusu no pārkaršanas, vasarā samazinot gaisa temperatūru par četriem grādiem.

Savdabīgs risinājums cīņā pret gaisa piesārņojumu pilsētā tapis Barselonā – autobuss ar dārzu uz jumta.

Ideju par zaļajiem autobusiem pilsētu ielās īstenojis Barselonas ainavu arhitektūras birojs “PhytoKinetic”. Projekta autori uzsver, ka šāda veida sabiedriskais transports gan padara pievilcīgāku ielu vidi, gan paplašina jēdzienu par zaļajām zonām pilsētā. Savukārt augiem ir nozīmīga loma klimata veidošanā, jo tie absorbē oglekļa dioksīdu un izdala skābekli.

Vērts atzīmēt, ka papildus estētiskajam aspektam zaļajam jumtam ir arī funkcionāla un pat ekonomiska nozīme. Tas darbojas arī kā termoregulators, jo augu slānis pasargā autobusu no pārkaršanas, vasarā samazinot gaisa temperatūru vismaz par četriem grādiem. Līdz ar to karstajās Spānijas vasarās var ekonomēt uz kondicionieru izmantošanas rēķina.

Dārzu uz autobusa jumta veido no metāla sieta un izturīga, ūdensnecaurlaidīga materiāla, kurā tiek ievietoti augi. Augu apūdeņošanai izveidota īpaša sistēma, kas vienlaikus spēj absorbēt un novadīt lietus ūdeni. Izveidot dārzu ar zālienu un augiem uz autobusa jumta izmaksā aptuveni 2500 eiro.

Ideja par zaļajiem autobusiem iepatikusies arī citu Spānijas pilsētu pašvaldībām – autobusi ar dārzu uz jumta tagad kursē Žironas un Palmas de Maljorkas ielās. Zaļos autobusus var izmēģināt arī Madrides iedzīvotāji un pilsētas viesi – pirmie izmēģinājuma autobusi jau kursē tūristu iecienītākajos maršrutos.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.3
Alūksne +22.5
Daugavpils +23.9
Saldus +24.1
Liepāja +20.4
Jelgava +25.2
Ventspils +19.5
Limbaži +22
Madona +24.5
Rēzekne +22
+23
+13
+11
Draugiem Facebook Twitter Google+