Mobilā versija
Brīdinājums -6.7°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Trešdiena, 24. janvāris, 2018
24. oktobris, 2017
Drukāt

Kā tagad ar satiksmi plūdu skartajos novados?

Foto - TVNET/LETAFoto - TVNET/LETA

Andris Vaivods, Līvānu novada domes priekšsēdētājs: “Nācās pastrādāt – bija jāatjauno izskalotās caurtekas, jāsaber grants. Šobrīd sliktākais ir tas, ka lietus turpinās, daudzviet ceļu segums pajucis, bet greiderēt šādos ap-stākļos nevar. Skolas autobusi ir tikai divām skolām – Rudzātu vidusskolai un Jersikas pamatskolai. Galvenokārt skolēnus pārvadā Jēkabpils autobusu parka transports, pašvaldība bērnu vecākiem sedz izdevumus par autobusu biļetēm. Kopumā nav tik traki, sliktāki ir atsevišķi ceļu posmi. Ceram, ka valdība kompensēs zaudējumus.”

 

Juris Dombrovskis, Ciblas novada domes priekšsēdētājs: “Lai šajā nenormālajā rudenī nodrošinātu bērnu vešanu uz skolām, pašvaldībai jātērē arī tā nauda, kas paredzēta mācību procesa uzlabošanai. Bērnus pārvadājam ar četriem lielajiem autobusiem un vienu mazo, taču tā nav jauna tehnika, izdangāto ceļu dēļ autobusi lūst, daudz lielāki tēriņi nepieciešami gan remontiem, gan degvielai.

Mūs uztrauc arī tas, ka no atsevišķām mājām cilvēkiem grūti vai pat neiespējami izbraukt ar vieglajām automašīnām, lai tiktu pie ārsta, uz veikalu vai kur citur. Šī lietainā vasara un rudens īpaši uzjundī sasāpējušo problēmu, ka valdība neatbalsta Valsts autoceļu fonda atjaunošanu. Nākamajā gadā tiek solīta nauda vietējās nozīmes valsts grants ceļu sakārtošanai, taču skaidrs, ka visiem ceļiem naudas nepietiks.”

 

Monvids Švarcs, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs: “Grūti iet, ceļiniekiem visādi sarežģījumi, no dubļiem netiekam vaļā, jo biežo lietavu dēļ šobrīd tiek kavēti ceļu uzturēšanas darbi. Bet galveno esam nodrošinājuši – visi autobusi kursē, skolēnu autobusi vien – 47 maršrutos, kavējumi nav būtiski. Protams, neērtības ir ne vien braucējiem, bet arī kājāmgājējiem. Taču grūtības šoruden ir ne tikai Latgalē, arī visur citur. Jāiztur.”

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. No kā es iekasēšu, kad tu izkusīsi?!

Aģentūra LETA ziņo, ka vairāki SIA “Rīgas ūdens” (“RŪ”) klienti saņēmuši apjomīgus rēķinus par lietus notekūdeņu sistēmas lietošanu teju divu gadu ilgā periodā. Viena no “Rīgas ūdens” klientēm 18. janvārī saņēmusi 1053 eiro rēķinu, bet tā apmaksas termiņš noteikts 25. janvāris. “RŪ” skaidro, ka rēķini sastādīti, balstoties uz 2016. gadā pieņemtajiem noteikumiem, kuri paredz, ka no 2016. gada aprīļa iedzīvotājiem jāveic samaksa par notekūdeņu novadīšanu centralizētajā kanalizācijas sistēmā. “Šo nodevu lielākā daļa klientu maksā jau kopš 2016. gada, kā tas paredzēts noteikumos, taču inventarizācijas laikā secinājām, ka šo maksu neveic aptuveni 300 objekti, kuriem visiem šobrīd ir izsūtīti rēķini par periodu kopš 2016. gada pavasara,” skaidroja “RŪ” pārstāvis. Izsūtītajos rēķinos iedzīvotāji tiek informēti arī par to, ka uzņēmums īpašuma apsekošanu, lai noteiktu notekas koeficientu, pēc kura veic maksas aprēķinu, veiks līdz martam.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+