×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

“Autobuss debesīs” jubilejā apceļo Latviju


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms piecpadsmit gadiem tika dibināta grupa “Autobuss debesīs”, kas kļuva par daudzu tautā iemīļotu Imanta Kalniņa dziesmu izpildītājiem. Šajā pavasarī grupa ar tās līderi Martu Kristiānu Kalniņu priekšgalā dosies piecpadsmit gadu jubilejas turnejā, no 5. līdz 27. aprīlim sniedzot koncertus piecās Latvijas pilsētās.


 

Kopš grupas dibināšanas “Autobuss debesīs” izdevis septiņus mūzikas albumus, koncertējis teju visā Latvijā, muzicējis vairākās Eiropas valstīs un ASV. Tāpat iestudētas vairākas apjomīgas koncertprogrammas, jaunākā no tām – I. Kalniņa rokoperas “Ei, jūs tur!” uzvedums. Raidstaciju zelta fondos un ikdienas apritē ir daudzas “Autobusa debesīs” dziesmas, taču tas neliedz mūziķiem allaž izdomāt ko jaunu un aizraujošu.

Pērn grupa ieskandināja jubileju ar vērienīgu koncertu Rīgā koncertzālē “Palladium”, toreiz atzīmējot – 15 gadi ir tikai sākums, ne cienījams vecums, kad laiks tapt uzņemtiem veterānu slavas zālē. Jāatzīmē arī, ka grupas pastāvēšanas laikā par grāvējiem kļuvušas ne tikai “Autobusa debesīs” izpildītās I. Kalniņa dziesmas (“Sitiet bungas”, “Ir tikai tveice”, “Ar straumēm uz jūru” u. c.) – tostarp gan populārākās dziesmas no dažādiem komponista daiļrades posmiem, gan īpaši sacerējumi tieši “Autobusam debesīs”, bet arī pašu jauno mūziķu centieni radīt oriģinālu mūziku, kas apkopota grupas piektajā studijas albumā “Taureņiem, kaijām un spārēm” (2004). Grupa sola – pēc ilgāka laika tieši jubilejas koncertos viņi no jauna dzīvajā izpildīs iemīļotās dziesmas.

Līdztekus kā koncertu neatņemamu sastāvdaļu “Autobuss debesīs” izpildīs arī populārākās Imanta Kalniņa dziesmas no grupas repertuāra.

Mūziķi arī sola, koncertos skanēšot vairāki veltījumi nesen mūžībā aizgājušajam dzejniekam Imantam Ziedonim – tādas ir gan I. Kalniņa dziesmas “Vakar sapnī atlaidās” un “Mūžmūžos būs dziesma”, gan arī grupas dalībnieku – komponista, ģitārista un čellista Kārļa Auzāna, kā arī Emīla Zilberta, grupas sitaminstrumentālista un Valmieras teātra muzikālas daļas vadītāja, kompozīcija “Vārna”.

Arī pēc koncerttūres “Autobusa debesīs” koncerttdarbība nepārtrūks. Tā kā pēdējo gadu laikā “Autobuss debesīs” līdztekus pašu koncertiem ņem dalību arī tradicionālajos Imanta Kalniņa mūzikas svētkos Imantdienās Cēsīs un Mazajās Kalniņa dienās Vecpiebalgā, arī šī vasara nebūs izņēmums. Līdz tam – sekojam līdzi Marta Kristiāna Kalniņa un viņa vadītā Cēsu karmīnkrāsas karoga kora gaitām “Koru karos” un gatavojamies doties uz koncertiem.

 

VARBŪT NODER

5. IV 19.00 Valmieras kultūras centrā;

13. IV 17.00 Jelgavas kultūras namā;

19. IV 19.00 Jēkabpils tautas namā;

27. IV 19.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv

Cena Ls 4 – 7.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+