×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. septembris, 2013
Drukāt

Autobusu avārijā Krievijā gājuši bojā trīs Latvijas pilsoņi (papildināts)

www.pskov.ruwww.pskov.ru

Šonakt Krievijā notikušajā traģiskajā autobusu sadursmē gājuši bojā divi Latvijas pilsoņi – 1957.gadā dzimušais uzņēmuma “Ecolines” autobusa vadītājs, 1989.gadā dzimusi sieviete,kā arī 1959.gadā dzimusi sieviete, vēsta Krievijas ziņu aģentūra “RIA-Novosti”, atsaucoties uz Krievijas Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju.

 

“Ecolines” autobusā, kas kursēja maršrutā Rīga-Maskava, bojā gājusi arī kāda 1963.gadā dzimusi sieviete, bet vēl viena bojā gājušā personības datus pagaidām nav izdevies noteikt.

Kā precizē Krievijas atbildīgie dienesti, negadījumā bojā gājuši kopumā astoņi cilvēki – četri cilvēki “Ecolines” autobusā un četri cilvēki Krievijas uzņēmumam piederošā autobusā. Otrajā negadījumā iesaistītajā autobusā gājušas bojā 1955. un 1990.gadā dzimušas sievietes un 1997.gadā dzimusi meitene, kā arī 1961.gadā dzimis vīrietis.

Ievainoti kopumā vēl vairāk nekā 20 cilvēki. Desmit cietušie ar dažāda smaguma traumām turpina ārstēšanos slimnīcā, tostarp, divi Latvijas pilsoņi, ziņo “RIA-Novosti”. Pēc “Ecolines” rīcībā esošās informācijas, slimnīcās atrodas trīs šī uzņēmuma autobusā braukušie.

Kā ziņots, šonakt Pleskavas apgabalā, Krievijā, saduroties ar citu autobusu, avarējis uzņēmuma “Ecolines” satiksmes autobuss Rīga-Maskava.

Traģiskais negadījums noticis plkst.4.15 pēc Maskavas laika jeb 3.15 pēc Latvijas laika, kad šosejas Maskava-Rīga 519.kilometrā, 30 kilometru attālumā no apdzīvotās vietas Pustoška frontāli sadūrušies divi autobusi – “Ecolines” reisa autobuss “MAN” no Rīgas un autobuss “Hyundai”, kas bijis ceļā no Maskavas uz Sebežu. “MAN” autobusā bijuši 47 pasažieri un trīs apkalpes locekļi, savukārt “Hyundai” autobusā bijuši 45 pasažieri un divi apkalpes locekļi, vēsta “RIA-Novosti”.

Krievijas policijas informācija liecina, ka negadījumā vainojams “Hyundai” vadītājs, kurš iemidzis un iebraucis pretējā braukšanas joslā, ietriecoties Latvijas satiksmes autobusā. Arī saskaņā ar “Ecolines” rīcībā esošo informāciju negadījumu izraisījis Krievijas autobusa vadītājs, iebraucot pretējā braukšanas joslā.

Avārijā iesaistītais autobuss “Hyundai” piederējis Sanktpēterburgas uzņēmumam “Pasažirtransavto”, kura civiltiesiskā atbildība ir apdrošināta. Bojā gājušo ģimenēm kompensācijās tikšot izmaksāti divi miljonu rubļu (32 000 latu), vēsta “RIA-Novosti”.

{gallery id=”2125″}

Kā aģentūru LETA informēja “Ecolines” sabiedrisko attiecību konsultante Maija Prozoroviča, 21 avarējušā autobusa “Ecolines” pasažieris nogādāts Maskavā ar citu kompānijas autobusu. Vēl vairāki pasažieri uz galamērķi devušies ar garāmbraucošām automašīnām. Pārējie vēl atrodas Pleskavas apgabalā, kur viņus iztaujā vietējā policija. Arī šiem pasažieriem tiks nodrošināta iespēja nokļūt Maskavā.

Uz Pleskavas apgabalu devies “Ecolines” vadītājs Andris Podgornijs, lai sniegtu iespējamo palīdzību negadījumā cietušajiem satiksmes autobusa pasažieriem. Pēc Prozorovičas teiktā, kompānija “Norma-A”, kas darbojas zem zīmola “Ecolines” sniegs nepieciešamo palīdzību bojā gājušo ģimenēm.

Šonakt Krievijā avarējušā satiksmes autobusa pasažieru radiniekiem iespējams pārliecināties par savu tuvinieku atrašanās vietu, zvanot autobusu pārvadātājam “Ecolines” pa tālruni 67214512. Informācija ar negadījumā cietušā autobusa pasažieru vārdiem pieejama Rīgas Starptautiskās autoostā, uzņēmuma “Ecolines” kasē.

“Ecolines” vadītājs Andris Podgornijs izteicis līdzjūtību negadījumā bojā gājušo tuviniekiem. “Esam satriekti par aizvadītajā naktī notikušo negadījumu, ir ārkārtīgi skumji, ka nevaram būt pasargāti no situācijām uz ceļa, kad apdraudējumu rada pārējie ceļu satiksmes dalībnieki. Visa uzņēmuma vārdā izsaku vizdziļāko līdzjūtību bojā gājušo pasažieru tuvajiem cilvēkiem. Uzņēmums dara un turpinās darīt visu, lai parūpētos par negadījumā cietušā autobusa pasažieriem. Uzņēmuma vārdā apstiprinu, ka darīsim visu, lai sniegtu atbalstu bojā gājušo pasažieru tuviniekiem un pārējiem cietušā autobusa pasažieriem,” sacīja Podgornijs.

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/1vf4w7HRo5g” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+