×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. marts, 2017
Drukāt

Autoceļu sakārtošanai varētu novirzīt pensiju naudu (36)

Foto - LETAFoto - LETA

Uldis Augulis

Autoceļu sakārtošanai varētu novirzīt pensiju fondu naudu, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Viņš atzina, ka tas būtu viens no risinājumiem, kur rast naudu ceļu sakārtošanai, taču tad būtu jābūt pilnīgi drošiem par to, ka otrā līmeņa pensiju fona ienesīgums nesamazināsies.

Augulis norādīja, ka pēdējo 25 gadu laikā autoceļu remontu deficīts ir uzkrājies 4 miljardu eiro apmērā. Šādu finansējumu valsts budžets nevar atļauties, jo tā būtu puse no visiem valsts gada izdevumiem.

Ministrs piebilda, ka par iespējamo pensiju fondu naudas novirzīšanu ceļu sakārtošanai varētu diskutēt šīs nedēļas beigās.

AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange šorīt intervijā Latvijas Radio atzina, ka vietējo un grants ceļu sakārtošanai ik gadu nepieciešami 130 miljoni eiro, taču pašreizējais finansējums ir vien 10 miljoni eiro.

Jau vēstīts, ka, protestējot pret valsts grants ceļu kritisko stāvokli, Bauskas novada Brunavas pagasta iedzīvotāji gatavi bloķēt šoseju Rīga-Bauska-Lietuvas robeža.

“Ceram gan, ka tik ekstrēmi jārīkojas nebūs. Valstij ir jāmeklē problēmas risinājums,” iepriekš norādīja pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova, piebilstot, ka cilvēku neapmierinātība ir ļoti augsta, taču tiks gaidīta valsts institūciju reakcija uz novada iedzīvotāju aicinājumu ceļus glābt. Atbilde tiks gaidīta likumā noteiktajā kārtībā – mēneša laikā.

Tāpat vēstīts, ka Bauskas novada deputāti 6.martā domes ārkārtas sēdē nolēma aicināt valdību izsludināt ārkārtas situāciju Bauskas novada administratīvajā teritorijā saistībā ar valsts autoceļu ar grants segumu kritisko stāvokli un noteikt nekavējoši veicamos nepieciešamos pasākumus ārkārtējās situācijas novēršanai.

Pirmdien akceptētajā Bauskas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes rezolūcija pausts, ka Saeimai un valdībai jābeidz izturēties pret ceļiem kā pret traucējošu sadaļu valsts budžetā, kurai finansējumu var viegli izsvītrot uz vairākām desmitgadēm. Tā nosūtīta Valsts prezidentam, Saeimas deputātiem, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, Finanšu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, Satiksmes un Ekonomikas ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Bauskas novada domes deputātiem.

Pieņemtajā rezolūcijā uzsvērta nepieciešamība steidzami veidot valstisku mehānismu grants ceļu glābšanai un atjaunošanai, nosakot galvenās prioritātes, tajā skaitā finanšu atbalsta un nodokļu politikas saskaņošanu. Padome, pirms pieņemt rezolūciju, iepriekš organizēja tikšanās ar iedzīvotājiem novada pagastos un uzklausīja viņu viedokli. Pieaicinot ceļu būves speciālistus, pagastos tika veikta ceļu apsekošana, identificējot problemātiskos ceļus, konstatējot būtiskos defektus, ceļu uzturēšanas vājās vietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Andrejs Bubinduss Atbildēt

  Par nekompetenci, tīšu un noziedzīgu bezdarbību un kaitniecību Lartvijas sabiedrības un valsts interesēm tā saucamajam ministram Augulim jāatmaksā valsts bud;zetā nauda, ko šamais saņēmis par ministrēšanu un deputatēšanu un šitais vēlētājiem turomāk jāmīnuso

 2. Dabūs pa purnu smerdelis augulis !

 3. Lai nolādēts tas augulis-augļotājs, kas ķeras klāt pensionāriem.

 4. viņu pašu iegūldīs kopā ar asfaltu

 5. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Atbildēt

  Pensionāri jau ir tā tumbočka, jo smerdelis siliņč pakalpīgi griež pakaļu lai pakaļo !

 6. Autoceļu sakārtošanai varētu novirzīt algas un ietaupījumus no ministriem ar ierobežotu saprātu-tādiem kā augulīši!!! Vienreiz jau apzaga pensionārus.Vai tiešām jāiet ielās ar protestiem?

 7. Sūdabrāli! Rokas nost no pensijām.

 8. Tikai pameginiet manu pensiju naudu aiztikt! Es godpratigi maksaju cela nodokli un par benzinu lielu naudu,to ari ieguldiet kur vajag,nevis grabsiet no manas un manu bernu nakotnes…

 9. It ka ministrs skaitas sini amata,bet saprasana no sis sistemas nav.Dombroska valdisanas laika”izgaisa”8oomiljonu latu apmera pensijas uzkrajums,tagad so versiju piekops Uldis Argalis,kurs celu sakartosanai novirzis pensijas naudu.

 10. Domāju , ka ministram ir pašam jāorientējas finanšu sadalē . Un , ja ir radies līdzekļu iztrūkums , tas norāda uz ministra nekompetenci . Ielīst cita kabatā nav māksla .

 11. Pensionāri nav aizmirsuši,kā no Saeimas tribīnes,2009.gada 16.jūnija sēdē,par pensiju samazināšanu aģitēja labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) un finanšu ministrs Einars Repše (JL)! Skat.”ST atceļ pensiju samazināšanu;pilnā apmērā pensijas sāks maksāt ne vēlāk kā no 1.marta (plkst.15.20)”,Delfi,21.decembris 2009.

 12. Pēc ziemas miega pamodies Atbildēt

  Atkal jau pensionāri,kā valsts budžeta donori,Auguļa kungs? Pensiju fondu iztukšošanas vietā,visā pasaulē dominējošo progresīvo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,t.sk.visu trīspadsmit ministru algām! Jo:”Faktiski katrs samazinātās ienākuma nodokļa likmes procenta puinkts nozīmē lielāku pēcnodokļa ienākumu pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi”,atzīst R.Zīle.”
  Skat,”Pēc Jāņiem Latvijas iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un sāks pelnīt sev”,Domā!,11.05.2012 15:00

 13. Savā laikā godmanis jau ieguldīja pensionāru uzkrājumus Parex bankā,solīdams ka atgriezīs.Diemžēl pigu!!!Dots devejam atdodās.Lai viņam laba veselība.
  Naudas nav,smieklīgi?,lai mazāk zog.

 14. Varbūt no ministru un deputātu algām ceļus remontēt, nevis no pensiju fondien. Vai vēl variants-izrakt grāvjus pāri tādiem ceļiem lai tie bļāvēji nebraukā un visiem būs miers. Nauda arī ietaupīsies. Kārtējais slimo suņu murgs mūsu tā saucamajā valstī.

 15. pavisam jau lubāna sagājusi šreijā

 16. Bet kur ņems MILJARDU naudas, ja atkal kārtējā PAREX bruktu, glābru no cietuma šādus banķierus?
  Toreiz sagrāba pensiju miljardu un atgrieza? ????????

 17. Vai Jums smadzenēs nav izveidojusies pastēte? Kā Jums tāds domu gājiens iemaldījies galvā? Laikam tumsā kāds būs uzsitis pa pauri!

 18. Gudrāk un godīgāk ir to naudu ieguldīt lai nes procentus, nekā izšķiest.

 19. Slima kaķa murgs, vispareizak ir deputatu algas likt Latvijas celos!! Tas butu vispareizak. 2 menesus pa 250 jevriji katram un butu JAU labi.

 20. Laba doma Auguļa kungam tiešām ja no tām pensijām kuras tika sashēmotas un tie tūkstoši kuri likumīgā ceļa nav nopelnīti vienmēr laipni lūdzam

 21. Ko vēl Auguļa kungs neizdomās tā jau to nabaga pensionāru kāršs no visām pusēm kur un kā vien var no pirmā centa nodoklis nopensijas nodoklis vēl kaut ko tu esi ko prātīgu izdomājis pēc manām domām ja tu no saviem miljoniem kaut ko atšķiebtu ceļiem tad gan mēs brauktu kā pa galdu Nekaunības kalngals

 22. Kaļiņīngradas apgabalā vēl šodien(!!!) tiek ekspluatēti vāciešu pirmskara būvēti betona ceļi.Augulis lai pagrābstās ap bankās iegrūsto naudu,Liepājas metalurgu,Kargina un Co nozagto naudu,lidsabiedrību u.c izšķērdībām.Viens ārprāts,kas te notiek! Jau varas toļi ķersies pie pensiju naudām!Tak neklusējiet!!!

 23. Vai deputātu un ierēdņu algas nebūtu godīgāk?

 24. jauneklis entais. Atbildēt

  Skaidrs tagat,otra limena pensija bus iztuksota pateicoties celiem,kur ministri nozulijusi savam vajadzibam,tad mums otra limena maksatajiem vairs nav ko maksat jo mes paliksim besa bez pensijas,riebjas Latvija stradat un maksat nodoklus bet kad salimst tad jaludz lidzcilveku atbalstu.

 25. Aija- pensionāre Atbildēt

  Vai tiešām valdības vīriem nu nemaz vairs nav sirdsapziņas??!! Tikko runā paši, ka ar pensijām kļūst aizvien grūtāk, strādājošo aizvien mazāk!! Bet naudu nu jau pat ceļu remontiem ņems no pensiju fondiem???!!! Vai valdība ir atgriezusi no pensijām veikto aizņēmumu krīzes gados?’?? Kā un no kādiem fondiem Augulis plāno šādu aizņēmumu atgriezt??? Runa nav pat par miljoniem, bet par miljardiem!!! Kaunieties valdības vīri kaut ko tādu vispār ierosināt!!! Jums pašiem laikam nevienam, sevišķi Augulim nav vecāku – pensionāru!!! KAUNIETIES!!!

 26. Skaidrs, ka Kučinskis un Vējonis netiek galā ar saviem pienakumiem. Polo0nēzi dejot, to jā.

 27. melo acīs skatīdamies Atbildēt

  Viereiz jau aplaupīja invalīdus,laikam iepatikās, tagad sadomājis aplaupīt arī pensionārus.

 28. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 29. Novirzīt tevi vajadzēs zem zemes !

 30. vvajag nonemt deputatiem deputatu kvotas tad ari kaut cik varetu salabot lauku celus un celiem obligati novirzit degvielas akcizi ka ari eksloatacias nodokli cigaresu akcizi

 31. Kā viņiem nav kauna teikt par naudu! Kādi tagad ir ceļu nodokļi, nevis desmitos kā agrāk, bet simtos, vinjetes jāmaksā arī vieglajiem busiņiem! Gribētos lai publicē gadā iekasēto ceļa nodokli pa visu Latviju un cik paliek ceļiem un cik prihvatizē blakuslietām.

 32. Kārtējais kretīns kas grib iebāzt roku pensijas fondā!!!

  Vai tad jau nepietiek ar pensijas uzkrājumu izlaupīšanu Godmaņa, Kalvīša, Godmaņa, Dombrovska “izcilās” ministrēšanas laikos???

  Tos līdzekļus jau esam neatgriezeniski pazaudējuši- ministri tik vien spēj kā mūs baidīt, ka driz jau vairs pensijas neizmaksās, jo nebūšot vairs naudas….

 33. Rokas nost no pensiju naudas! Jau Parex visu sagrūst. PIETIEK KAMPT

 34. Ceļu uzsturēšana bija jāveic pakāpeniski,tad arī mazāk būtu apgrūtinājumi.Ar Rīgas ceļiem būs tas pats,jo nolietojums ir redzams,un 60% Rīgas ceļi ir ļoti sliktā kārtībā,kur vēl reģionu ceļi.
  Bet pensijas fondi nav jāaizstiek. Un tās firmas kuras veic ceļu remontus,būtu jāķontrolē,jo vismaz 20% tiek kā teikt iebāzti kabatā no projektiem,-tā kā ir ko padomāt-vai ne ceļu draugi!!!!

 35. Ceļiem vajadzētu novirzīt visu naudu ko maksā autobraucēji. tehniskās apskatespunktos mēs atstājam daudz nu tad to visu ceļu remontiem un problēma beigtos.

Draugiem Facebook Twitter Google+