Mobilā versija
+4.5°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
23. decembris, 2015
Drukāt

Autoceļu uzturētāji arī svētkos sola strādāt diennakts režīmā

Foto-LETAFoto-LETA

Jelgavas šoseja.

Ziemas sezonā VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) arī svētku dienās un brīvdienās nodrošina diennakts ziemas dienesta dežūras un operatīvu darbu veikšanu, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Ziemas sezona autoceļu uzturēšanā turpinās no 1. novembra līdz 31. martam, ņemot vērā laika apstākļus, periods var tikt pagarināts. Kopumā ziemas dienestā iesaistītas gandrīz 630 tehnikas vienības.

Autoceļu uzturēšanas darbi ziemā tiek veikti prioritārā secībā, ņemot vērā autoceļa uzturēšanas klases. Valsts autoceļiem tiek noteiktas piecas ziemas uzturēšanas klases – A, A1, B, C un D. Tās tiek noteiktas, ņemot vērā ceļu klasifikāciju, – galvenais, reģionālais un vietējais ceļš, satiksmes intensitāti, seguma tipu, tehnisko stāvokli un sociālekonomisko nozīmi.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lēmumu par ziemas dienesta darbu uzsākšanu pieņem 28 ziemas dienesta dežuranti visā valsts teritorijā. Konstatējot noteiktajai uzturēšanas klasei neatbilstošus braukšanas apstākļus – sniegs, apledojums -, nekavējoties tiek uzsākta darba organizācija.

LAU aicina autovadītājus ievērot drošas braukšanas pamatprincipus – jāizvairās no straujas manevrēšanas un jāizvēlas ceļa un laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums.

Tāpat autovadītāji tiek aicināti informēt par neatbilstošu ceļu stāvokli, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni 8000 5555.

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgas pilsētu, veic valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts – ražošanu.

LAU veic ikdienas uzturēšanas darbus uz vairāk nekā 900 tiltu. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem vairāk nekā 8 000 kilometru autoceļu ir ar melno segumu un gandrīz 12 000 kilometru ir grants autoceļi.

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (68)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+