×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

Autoceļu uzturētāji esot gatavi pirmajam sniegam

Sniegs

Meteorologi šodien sola pirmo sniegu Vidzemē, autoceļu uzturētāji tam ir gatavi un aicina arī autovadītājus piedomāt pie sava braukšanas stila un ātruma, informēja AS “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) pārstāve Vineta Šuberte.

 

Autoceļu uzturēšanā ziemas sezona oficiāli sākas vien 1.novembrī, tomēr gatavošanās tai tiek uzsākta krietni agrāk. LAU jau septembra sākumā sāka darbu pie tehnikas sagatavošanas, kā arī nodrošinājās ar kaisāmo materiālu, informēja Šuberte.

“Tas ir īpaši būtiski šādās reizēs, kad, neraugoties uz to, ka kalendārs rāda vien septembra beigas, saskaņā ar meteorologu prognozēm vakara pusē Vidzemē jau ir gaidāms pirmais sniegs. LAU speciālisti tam ir gatavi un, iestājoties braukšanai nelabvēlīgiem laika apstākļiem, uzsāks autoceļu apstrādi ar pretslīdes materiālu,” sacīja Šuberte.

Ņemot vērā meteorologu prognozes, autoceļu uzturētāji atgādina autovadītājiem, ka braukšanas ātrums un stils jāizvēlas atbilstoši savai pieredzei, automobiļa tehniskajām iespējām, ceļa segumam un laika apstākļiem.

Īpaši uzmanīgiem autovadītājiem ir jābūt braucot naktīs un agrās rīta stundās, šķērsojot tiltus un ceļu pārvadus, kā arī izbraucot klajās vietās, jo pastāv tā saucamā melnā ledus veidošanās risks, informēja Šuberte.

LAU visā valsts teritorijā, izņemot Rīgu, veic valsts autoceļu kompleksos uzturēšanas darbus, kā arī būvmateriālu – dolomīta šķembu, drupinātās grants un sagatavotās smilts – ražošanu.

LAU uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir 20 167 kilometri, tai skaitā galvenie valsts autoceļi ir 1622 kilometri jeb 8% no valsts autoceļu kopējā garuma, reģionālie autoceļi – 5320 kilometri jeb 26,4%, vietējie autoceļi – 13 225 kilometri jeb 65,6%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+