×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

«AutoEuro 6H un 4H kauss»

21. aprīlī karjeros “Akmenscūciņas” un “DSG karjeri” Emburgā netālu no autoceļa Iecava–Jelgava norisināsies izturības sacensību “AutoEuro 6H un 4H kauss” 2012. gada sezonas pirmais posms.

 

Šīs sacensības Latvijā pirmo reizi notika pagājušā gada rudenī, un, ņemot vērā lielo sportistu atsaucību – uz starta stājās 27 komandas un 62 sportisti –, kā arī aizraujošo sacensību gaitu, tika nolemts šogad ceļojošo kausu likteni noteikt četru sacensību sērijā.

Atšķirībā no pagājušā gada šogad rallijreidu automašīnām paredzētā trase ir nodalīta no vieglo automašīnu trases un ir pagarināta līdz desmit kilometriem. Tādējādi ir uzlaboti apstākļi vieglo automašīnu klases dalībniekiem, kuriem nebūs jācīnās ar apvidus automašīnu izdangāto trasi. Sporta automašīnām ir noteiktas piecas ieskaites grupas: 2WD, 4WD, VAZ “Historic Open”, 4×4 (T,N,R) un “Trophy Raid”. Katrā komandā drīkst piedalīties no diviem līdz četriem sportistiem, taču katram sportistam ir atļauts startēt arī vairākās komandās.

Jāpiebilst, ka aizvadītajā gadā sešu stundu ilgās sacensības automašīnu klasē ar rezultātiem pārsteidza pat viedākos prognozētājus, jo pareizi izvēlēta sacensību taktika ļāva uzvarēt tiem, kuru sporta tehniku ne visi uzskatīja par konkurētspējīgāko. Pērn tika prognozēts, ka ekipāžas, kas brauca ar automašīnām “OSCar”, savā starpā sadalīs uzvaras laurus, taču par “AutoEuro 6H kauss 2011” uzvarētāju 4×4 klasē kļuva ekipāža, kuras sastāvā bija pieredzējušais rallijreidu braucējs Aldis Vilcāns ar Zigmundu Zuševicu (“Mitsubishi Pajero EVO”). Otrajā vietā ierindojās ventspilnieki Igors Skoks, Rūdolfs Skoks un Arvis Piķis (“Mitsubishi Pajero EVO”), trešo vietu izcīnīja ekipāža Ainārs Šusts/Andrejs Radzēvičs/Jānis Lazdāns/Daniels Baltais (“Mitsubishi Pajero”).

VAZ “Historic Open” klasē uzvaru izcīnīja Valdis Vilks, Jānis Vilks un Didzis Kalnietis.

Motobraucēji, kuri sacentīsies četru stundu garās sacensībās, tiks sadalīti četrās ieskaites grupās: “MX Open”, “MX Hobija”, “MX Rallija” un “Kvadri Open”. Katras komandas sastāvā obligāti jābūt diviem vai trim sportistiem. Arī motociklu trase šogad ir pagarināta līdz desmit kilometriem un trases seguma daudzveidība, kā arī šķēršļu joslas sola interesantas sacensības.

Pagājušajā gadā, kad motobraucējiem cīņa ilga trīs stundas, absolūti ātrākais bija Pasaules kausa ieguvējs Pauls Jonass, kas startēja vienā komandā ar Latvijas čempionu motokrosā Tomu Macuku. “MX Hobija” klasē nepārspēti bija endurokrosa braucēji Toms Avens un Rei-nis Palkavnieks, bet “Kvadri Open” klasē Latvijas čempions Mikus Neško kopā ar Armandu Karkleli.

Lai arī šobrīd vēl aktīvi notiek dalībnieku reģistrācija, ir saņemts apstiprinājums, ka Dakaras rallijreidu zvaigznes no Latvijas – brāļi Jānis un Einārs Vinteri – nopietni gatavojas, lai šogad savā īpašumā iegūtu ceļojošo “AutoEuro 4H kausu”. Taču sacensību organizatoriem ir skaidrs, ka brāļiem tas nebūs viegls uzdevums, jo startam pirmajā posmā gatavojas arī citi spēcīgi motosportisti.

Organizatori ir padomājuši par sacensību skatītājiem – katram skatītājam būs iespēja piedalīties sacensību spilgtāko mirkļu fotokonkursā. Pēc katra “AutoEuro 6H un 4H kauss” posma skatītāju iesūtītās fotogrāfijas izvērtēs profesionālu fotogrāfu žūrija. Labākie darbi tiks izstādīti ceļojošajā fotoizstādē “Visiem, kam patīk motorsports un azarts!”, savukārt sezonas noslēgumā labāko darbu autori tiks apbalvoti ar balvām no “Canon”, “Epson” un “fineArtPrint.lv”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+