×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

Kā pasargāt auto spoguļus pret zagļiem? (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Manam ne tik jaunajam Mercedes-Benz nesen nozaga sānu spoguļus. Kā vislabāk pasargāt šo autodetaļu pret zagļiem? Varbūt varat ieteikt, kur izdevīgāk iegādāties jaunus? Pie oficiālajiem dīleriem tie ir ļoti dārgi, bet, no rokas pērkot, it kā atbalstīšu šo kriminālo rūpalu… 
Oļģerts Lazdiņš Ogrē

Jau vairākus gadus uzdarbojas automašīnu ārējo sānskata spoguļu stikliņu zagļi. Daudziem modeļiem tos var noņemt ļoti viegli, un nevajag lielu gudrību, lai iegūtu dažus latus kārtējās apreibinošās vielas iegādei. Taču autobraucējam, visbiežāk kāda BMW markas spēkrata īpašniekam, šis stikliņš pie oficiālā dīlera var izmaksāt pārsimt latu. Nav brīnums, ka daudzi izvēlas iegādāties neskaidras izcelsmes detaļu par pieejamāku cenu. Tādējādi šis kriminālais bizness uzņem arvien lielākus apgriezienus.

Viens no veidiem, kā šo sērgu apkarot, ir marķēšana, ko veic vairāki autoservisi un autosignalizācijas uzstādīšanas firmas. Pārsvarā spoguļu stikliņiem izmanto gravēšanas metodi. Tie mēdz būt dažādi, ar atšķirīgu biezumu un pārklājumu. Tāpēc, mehāniski gravējot, var sabojāt spoguļa virsmu un ekspluatācijas laikā parādās plaisas. Spogulim, kura stikliņš maksā 71–426 eiro jeb Ls 50–300 (biežāk zagtajiem modeļiem), tas ir būtisks trūkums, tāpēc nozares speciālisti meklē alternatīvus risinājumus. Piemēram, autoservisa “V4 Motors” un “Autonams” speciālisti marķējot izmanto ķīmisko metodi, kas nepieļauj plaisāšanu vai citu defektu rašanos. Pakalpojums maksā aptuveni 14 eiro (Ls 10) par vienu stiklu, un process atkarībā no spēkrata modeļa ilgst aptuveni 30–50 minūšu. Marķējums ir pilnīgi drošs pret ūdens un citu mazgāšanas līdzekļu iedarbību. Papildus uz priekšējiem sānu logiem piestiprina uzlīmi, kas informē par marķējumu. Taču zaglis reibumā un tumsā to var nepamanīt, tāpēc aktīvākie marķētāji ieviesuši īpašu, labi redzamu brīdinājuma uzlīmi, ko var fiksēt uz spoguļa korpusa.

Vēl viens variants – nevis pirkt neskaidras izcelsmes detaļu, bet gan par to pašu cenu legāli iegādāties jaunu. Uz autoražotājiem nav ko cerēt, toties var izlīdzēt stiklinieku darbnīcas. Piemēram, mājaslapā www.autospogulis.lv var uzzināt, ka par visnotaļ pieejamām cenām iespējams tikt pie jauna stikla gandrīz jebkura modeļa automobilim, turklāt tas tiks uzstādīts vai ielīmēts spoguļa korpusā. Pieejami arī tonētie, apsildāmie un sfēriskie stikli. Darbnīcas piedāvā arī marķēt jaunās detaļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja vienotos dārgo spoguļu tirgotāji un pārdotu spoguļus reizes piecas lētāk! Nebūtu vais jēgas zagt!

Draugiem Facebook Twitter Google+