×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. novembris, 2016
Drukāt

Automobilis ziemai jāsagatavo laikus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vietām zemi un ceļus jau pārklājis pirmais sniegs, un naktīs gaisa temperatūra reizēm noslīd zem nulles. Tas nozīmē, ka pēdējais laiks sagatavot braucamo ziemai. Dažus darbus katrs var izdarīt pats, taču nopietnāka remonta gadījumā labāk meklēt palīdzību autoservisā.

Mūsdienu automašīnas normāla darbība nav iespējama bez visdažādākajām elektroniskajām sistēmām. Tāpat kā citām automobiļa sastāvdaļām, arī elektrosistēmai ziema ir smagākais pārbaudījumu laiks. Pirms aukstās sezonas iestāšanās labāk lieku reizi pārliecināties, vai spēkrata elektroiekārtas ir labā darba kārtībā un izturēs ziemu. Tiesa gan, bojājumus elektroniskajās sistēmās var noteikt tikai ar speciālu aparatūru, un, ja ir aizdomas, ka elektrosistēma niķojas, bez autodarbnīcas apmeklējuma neiztikt.

! Daudzos gadījumos spēkratu īpašnieki meistara palīdzību meklē, kad braucamais vairs nekust ne no vietas. Negaidiet šo mirkli! Ja šķiet, ka kaut kas nav kārtībā, labāk konsultēties laikus.

Neaizmirst par akumulatoru

Lielākajai daļai automašīnu noteikti vajadzētu pārbaudīt akumulatora elektrolīta līmeni un blīvumu, ja vien tas iespējams. Pēdējā laikā nopērkami akumulatori, kurus šādi apkalpot nav nepieciešams, un par to darbaspējām liecina speciāls indikators. Tomēr arī šādus akumulatorus, tāpat kā visus citus, nepieciešamas laiku pa laikam uzlādēt no elektrotīkla ar īpašām ierīcēm. Sevišķi tad, ja regulāri braucat īsas distances – vidēji līdz desmit kilometriem. Šajā laikā pat labs ģenerators nepaspēs atjaunot akumulatora jaudas līmeni.

Ir īpašas mērierīces, kas ļauj noteikt akumulatora nolietojuma pakāpi. Ja neesat pārliecināts, vai akumulators izturēs ziemu, labāk tomēr iegādāties jaunu. Sevišķi tas svarīgi automobiļiem ar dīzeļdzinējiem, kas pirms iedarbināšanas patērē daudz strāvas kvēlsveču uzkarsēšanai.

 

Labāk pirkt kvalitatīvu preci

Īpašu uzmanību vajadzētu pievērst arī aizdedzes sistēmas augstsprieguma vadiem. Tie nedrīkst būt bojāti, jo elektrības noplūžu dēļ automašīnu aukstā laikā būs grūti iedarbināt. Atveriet tumšā vietā motora pārsegu. Ja redzat dzirksteļošanu ap sveču vadiem vai ap sadalītāja vāciņu, labāk doties uz autopiederumu veikalu, lai nopirktu jaunu detaļu bojātās vietā.

Vēl pareizāk būtu servisā pārbaudīt, tieši kura detaļa ir bojāta, un nopirkt vienu kvalitatīvāku detaļu, kas kalpos ilgāk, nevis, piemēram, par lētu naudu visu sveču vadu komplektu, kas izgatavots no mazāk izturīgiem materiāliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+