×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
27. marts, 2018
Drukāt

Agris Liepiņš: Latvijas valsts pamatus graujoša iniciatīva (38)

Partijas "Latvijas Krievu savienība" rīkotais gājiens saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu nevirzīt referendumam likumprojektu par mazākumtautību skolu autonomiju. Foto - LETAPartijas "Latvijas Krievu savienība" rīkotais gājiens saistībā ar Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu nevirzīt referendumam likumprojektu par mazākumtautību skolu autonomiju. Foto - LETA

Centrālā vēlēšanu komisija atteikusies rīkot referendumu par krievu skolu autonomiju. Ar tā palīdzību Latvijas Krievu savienība gribēja panākt, ka katra skola pati nosaka, kādu valodu lietos izglītības iestādē. CVK iebilda, ka Krievu savienības prasība ir pretrunā ar Latvijas Republikas Satversmi. Satversme nosaka, ka Latvijā valsts valoda ir latviešu un autonomas tiesības kādai svešvalodai nav paredzētas.

Jau ilgāku laiku krievu skolu aizstāvji rīko dažādas protesta akcijas pret paredzamo izglītību vienīgi valsts valodā. Plašsaziņas līdzekļos redzams, ka šajos mītiņos pārsvarā piedalās vecāka gadagājuma ļautiņi, krievu jauniešus, uz kuriem izglītības reforma attieksies vistiešāk, pamanīt grūtāk. Dažs komentētājs jau pūš uzvaras taurē – tas uzskatāmi pierāda, ka krievu jaunieši neiebilst pret izglītību valsts valodā! Arī es gribētu aizvērt acis un ticēt, ka noticis brīnums un integrācija uz valsts valodas bāzes ir sākusies. Ja reiz tā, uz kādu auditoriju cer krievu skolu aizstāvji? Kuri būs tie jaunieši, kas stāsies zem viņu karoga? No kurienes viņi radīsies?

Mūsu pašu tautas kalpi ar sarkanbaltsarkanām lentītēm pie atloka, mūsu pašu bāleliņi parūpēsies, lai Krievu savienības auditorija tuvākajos gados sarastos un sakuplotu. Aizvien uzbāzīgāk skan balsis, ka jāatvieglo darba atļauju izsniegšana darbaspēkam no trešajām valstīm. Atbilstoši savas valsts lielumam mēs miniatūrā formā gatavojamies uzkāpt uz tā paša grābekļa, uz kura, beidzoties Otrajam pasaules karam, uzkāpa Rietumvācija, Francija, Holande, Beļģija. Lai nodrošinātu savu tautsaimniecību ar trūkstošo darbaspēku, Rietumvācija piecdesmito gadu beigās un sešdesmito sākumā izveidoja tā saucamo viesstrādnieku shēmu. Lielākā daļa gastarbaiteru ieradās no Turcijas. Vācijas toreizējie politiķi naivi cerēja, ka, beidzoties viesstrādnieku darba līgumam, viņi labprātīgi atgriezīsies savā dzimtenē. Notika pilnīgi pretējais – viesstrādnieki iesakņojās jaunajā mītnes zemē, veda uz Rietumvāciju savas ģimenes, ģimenes locekļiem vajadzēja piešķirt sociālās garantijas un viesstrādnieku bērniem nodrošināt skolas. Viesstrādnieku programmu iedarbināja 1961. gadā, noslēdzot vācu–urku darbaspēka līgumu. Tā darbība beidzās 1973. gadā, bet prom turki nesteidzās. 2010. gadā, piecdesmit gadus pēc viesstrādnieku programmas iedarbināšanas, Vācijā dzīvoja pieci miljoni turku izcelsmes iedzīvotāju.

Angļiem nevedās daudz labāk. Arī viņi pēc leiboristu uzvaras 1997. gadā atvēra robežas visiem, kas varētu sniegt ieguldījumu britu tautsaimniecības attīstībā. Definīcija bija tik plaša, ka par kvalificētiem speciālistiem varēja nodēvēt pat viesmīļus un trauku mazgātājus. Iespēju strādāt un dzīvot Lielbritānijā plaši izmantoja arī viesstrādnieki no jaunajām ES valstīm, tostarp mūsu tautieši. 2011. gada tautas skaitīšanā noskaidrojās, ka 23 no 33 Londonas rajoniem baltie briti bija kļuvuši par minoritāti. Valsts statistikas biroja runasvīram atlika vien šos rezultātus raksturot kā izcilu daudzveidības demonstrāciju. Nez kāpēc prātā nāk mūsu Ekonomikas ministrijas sastādītais 237 profesiju saraksts, kurām varētu piemērot atvieglojumus darbaspēka ievešanai no trešajām valstīm. Citādi mūsu tautsaimniecība sabruks.

Nezinu, kā Vācijā vai Anglijā, bet atjaunotās Latvijas politiķiem jau 27 gadus nav pieticis nedz politiskās gribas, nedz varēšanas likt iebraucējiem apgūt izglītību valsts valodā. Ņemot vērā, ka gaidāmie viesstrādnieki pārsvarā būs no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, Krievu savienības ideja par krievu skolu autonomiju un viņu tiesībām pašiem izvēlēties mācību valodu vērtējama kā Latvijas Republikai naidīga un Latvijas valsts pamatus graujoša iniciatīva.

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Manuprāt, tas ir vienkārši kā reizrēķins – situāciju, ka liela Latvijas krievu daļa latviešu valodu nezina, atbalsta un sekmē tās politiskās partijas, kas tādā veidā audzē savu elektorātu. Protams, ja vēlētājs latviešu valodu nezina, tad visticamāk tam ies secen daudzi politiskie piedāvājumi un nāksies balsot vai nu par Saskaņu, vai arī par Ždanoku.

 2. Kāpēc: ņemot vērā,kā gaidāmie 3.valstu viesstrādnieki būs no prokrieviskām valstīm? Mierīgi var noteikt, ka no prokrieviskām valstīm ir AIZLIEGTS ievest un darbaspēka deficītu risina šādi:1) reemigrējot latviešus, kuri ārpus Latvijas ir 0,3mlj.,2) cik vien maz var,ievedot vienīgi no šādām valstīm:1) Brazīlija (200+milj.iedz.,54%baltie(izvēles lielums),2) Argentīna (40+milj.iedz..97%baltie),3) Urugvaja (3,3milj.iedz.,88%baltie),4) Kostarika (4,7-milj.iedz.,2/3baltie un balto jaukteņi),5)DĀR baltie (+-3milj.),6)Venēcuēlas baltie,pēc jukām valstī, varētu būt motivēti.Saziņa:ar brigadieru- portugāļu vai spāņu & latviešu valodas pratēju palīdzību- pēc UK parauga.Angļi arī nemācēja poļu valodu,kad tur sabrauca milj.+ poļu.Daļa šo iebraucēju apgūs latviešu valodu,bet arī latvieši neticami ātri iemācīsies portugāļu un spāņu valodas.Mana māsa spāņu jau tagad prot.Tas arī latviešiem pavērš lielākas iespējas Spānijā,Portugālē, Latīņamerikā,u.c.

 3. Īstais laiks, protams, ir nokavēts – 90-to gadu sākumā, kad Godmanis vilcienu sastāviem sūtīja uz Krieviju, gan krievu rubļus, gan vērtīgās rūpniecības uzņēmumu un fabriku iekārtas, atstājot Latvijas ekonomiku pie sasistas siles (starp citu, šie vērtīgie darbgaldi un instrumenti krieviem nebija vajadzīgi, šie sastāvi vēl tagad rūsē dziļajos Krievijas mūžamežos!), vajadzēja salādēt lopu vagonos visu Krievijas 5 kolonu ar visiem radu radiem un aizsūtīt ar aizliegumu jebkad iebraukt Latvijā. Un protams, tajā brīdī būtu bijis viegli noteikt, ka bērnu dārzos un skolās, kuras uztur valsts, vienīgā darba valoda ir valsts valoda. Būtībā latviešiem ir jāuztraucas par to, ka tiek slēgtas skolas laukos un bērni tiek atrauti no ģimenēm apšaubāmos internātos, nogurdināti stundām garos braucienos autobusos, tiek pazaudēta paaudžu sasaiste. Jā, un valsts skolās jābūt obligātai militārajai apmācībai un puikām 2-gadīgs dienests armijā. Lietuvā ir un labi.

  • Ko Tu te Godmani slavē. Godmanis pārdeva mūsu cukur fabrikas un aizlaida Maestro naudu pa burbuli uz Krieviju. Labi gan ka aizvāca tās vecās militārās ražotnes.

 4. … krievu skolas Krievijā!

 5. Soņa, ukrainvalodīgā Atbildēt

  Es par okupācijas skolām – krievu skolām. Mums vajag kaldināt Putina gvardi. Nelaoidīsim viņus Latvijas darba tirgū. Mums okupantiem vajag izolēt krievu bērnus no Latvijas darba tirgus, uzturēt SEGREGĀCIJU.

 6. Kas tad grauj Latvijas valsti??. citāts no šodienas Pietiec.com.”latviešu valdošā kliķe ir latviešu tautas vislielākais ienaidnieks. Un tā tas ir pirmo reizi latviešu tautas pastāvēšanas vēsturē. Latviešu valdošā kliķe, respektīvi, varas inteliģence, ir latviešu tautas bende.”

 7. Šeit dzīvojošiem krievu valodas aizstāvjiem laikam zeme grūst zem kājām, ja joprojām TURPINA un TURPINA JĀTIES citiem galvās ar savu nevalstisko valodu! Pimenovs un Ždanoka taču nenāk no Marsa un ĻOTI LABI ZINĀ SITUĀCIJU! Tiešām, šie pretvalstiskie elementi nesaprot, ka NEKAS NESTĀV UZ VIETAS. LATVIJĀ VALSTS VALODA IR LATVIEŠU! L A T V I E Š U !!!!!!!! Varbūt valsts drošības iestādes varētu viņiem SĀKT skaidrot….Varbūt ĀM vajag izsludināt šos nekaunīgos ļaudis par pilsoņiem NON GRATA??? Cik ILGI šis bardaks turpināsies????????????????

 8. Latvijas “patriotiem” no Vienotības un NA nerūp Latvija! Sarīdīt krievus ar latviešiem un iekļūt nākamajā Saemā! Procesam pārejai uz latv. val. jānotiek labprātīgi, pakāpeniski. Un tas jau viss notiek bez šadurskiem un tml. jefiņiem

 9. Urrrrrrrāāāāāāāā !!!!!!!!!

 10. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 11. par nodoklju maksataju naudu nav jauztur krievu skolas. sen jau vajadzeja pariet uz latvieshu valodu.

 12. Ir taisneeb kaa Jus sakiet izmantojot teicienu Latinu valodaa — “Non scholae…” Tulkojums — “Macamies nevis prieksh skolu bet prieksh dzeevu. Bet ja tu to dzeev grib pavadeet Latvijaa, tad tev ir japrot labu
  Latvieshu valodu. Citas valodas ar protams var maceet. Bet jamacas skolaa tautas valoda lai but gatavot prieksh dzeevu.

  Jus izsakiet loti nepieklajeegaa veidaa par latvieshiem un latvieshu valodu. Manuprat ar tadu uzskat nav ieteicams Jums dzeevot Latvijaa.

  Satversme sargaa viss cilveku tiesibas bet nav nekkad tiesiba Latvija vai citur, ieriekot citu tauteebu
  valsteej. Taa nav Bolshevik ideja skolot bernus tautas valodaa. Tas ir dareets visur. Ari Krievijaa.

  Latviesh ar Lietuviesh ir visvecakas valodas Eiropaa. Esmu lepnu par to. Jus sakiet ka Latviesh valoda ir nabaziga un mazverteega. Tas ir redzams ka prieksh Jums Latviesh valoda ir mazverteega.
  Bet prieksh Latvieshiem nav nekas verteegaak. Un informativi vardi no anglu valoda ir grut pielagot franchu, italu un visam citam valodam . Tas nav kautkad ipash problema prieksh latviesh valodu.

  Pietam Latviesh valoda ir loti skaista. Ja vairak cilvek runaat Latviski, vairak cilvek to zinat.

  Padoma — vai tu nebut laimeegak Krievijaa?

 13. okupantus pēdējās neironu šūnas līmenī nekas nemainīs… un tur nav būtiskas atšķirības ne pēc vecuma, pat ne tautības vai izcelsmes… tā ir tāda slima pārliecība… iedomāts pārākums par visiem jebkurā zemeslodes punktā… būtībā diagnoze

  • А вы себя кем возомнили? Истинными арийцами? А, хуторяне грёбаные?! Atbildēt

   ?!

 14. В Англию дешевле! Давай, лети! Избавь нас от своего присутствия! Atbildēt

  !!

 15. Klau, tev ir garīgās probļēmas vai esi sanarkojies?

 16. Vai tik dārgas biļetes līdz krievijai?

 17. Kāpēc krievi protestē? Viņu kumīrs Putins par tatāru valodas mācīšanu Krievijā ir teicis, ka tatāriem pietiktu ar 2 stundām nedēļā.

  • Ļeņins ir sacījis -no ienaidniekiem jāmācas! Drošībs struktūrām jāmācas no FSB!- Pret Valsts valodu?. Valsts pamatu graušana? – Arests, tiesa, 5.gadi. Un nevienam nav pretenziju pret valodu, un visi dzīvo draudzīgi!!

  • Ой, не ври так примитивно! Он сказал это про преподавание татарского языка в русских школах татарстана! Atbildēt

   !

 18. Kādēļ visur raksta melus par to, ka Latvijā skolās tiek aizliegtas mācības krievu valodā?! Nekā tamlīdzīga! Neviens taču neliedz Latvijā pastāvēt skolām ar krievu valodu! Runa ir tikai par to, lai mūsu valsts finansētā izglītība būtu valsts valodā. Tātad tā, kā tas ir visās citās valstīs. Krievija taču arī nefinansē tur dzīvojošo latviešu bērniem izglītību latviešu valodā! Tad par ko šeit tas bļāviens?! Tiem, kas grib krievu skolas, pašiem šīm skolām jāsagādā finansējums. Ja Krievija Latvijā grib atvērt krievu skolas – lūdzu. Bet, kas pasūta mūziku, tam arī pašam ir jāmaksā.

  • Ē, tā nu arī nebūs. Nu Krievija arī nedrīkst šeftēties Latvijas teritorijā ar kaimiņvalsts iedzīvotājiem. Varbūt ieročus arī šie gribēs kādam izsniegt.

   • Vai maz Krievijas firmu visās nozarēs darbojas Latvijas teritorijā? Kāpēc tās lai nedarbotos arī izglītības sfērā? Vienkārši Putina propagandai izdevīgāk ir pabļaustīties, nekā ziedot kādus piecus miljonus krievu skolām Latvijā.

  • Ej ārstēties.

  • Jus te sakiet ka Latvija ir utains un smirdigs valsts un ka latvieshi berni paliks debili ja vini macas ka Jus sauciet mazvertiga un debilizet valodu. Jus sakiet ka vieniega ceriba latviesh berniem lab izgleetoties ir ja dod viniem iespej sanemt sho izgleeteebu krieviski. Gribu zinat — kaa Jus pat sargajaties no viss sho ko Jus sauciet debilizecija? Vai Jus tiesham domajiet ka to koi Krievija un Krievi ir darijush Latvijai un latvieshiem ir uzlabojs Latviju??? Vai nebut labak Jums braukt atpakal uz to idealu Krieviju?

 19. Tie, kuri grib dzīvot demokrātiskā valstī, lūdzu cieniet likumus.
  Tie, kuriem pļūtins tuvāks, brauciet pie viņa un netaisiet šeit rašu.
  Pietiek jau iepriekšējā cara laika latviešu ekspluatāciju, kara okupācijas, tad 50 gadus sovjetizācija ar izsūtīšanām. Pietiek. Rimstieties pa labam.

 20. Obosri zanavesku, vanjka-urla, no OBOSRI SVOJU zanavesku, vanjka-urla-pidar!!! Katru jaunu Dienu, NOSIT viienu krievu!!! (nejaukt ar Latvijas pilsonjiem, kuriem dzimtaa valoda ir krievu.)

  • У тебя климакс, или секса нет?! С чего тебя колбасит так, сучка бешеная?! Atbildēt

   Povtorno! Dlja saumashedshej suchki u kotorij techka nachalasj!!!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! Atbildēt

   !!!

 21. Kamēr krievi šeit ālējas par savu valodu un skolām pa to laiku kazahi Kazahstānā kusi pāriet no krievu alfabētu uz latīņu un savā parlamentā turpmāk runās tikai kazahu valodā.Labāka situācija nav Sibīrijā kur masveidā ieplūst ķīnieši.

 22. KRIEVI BEIDZIET BLAUSTITIES BRAUCIET PIE PLUTKINA UN MACIES SAVA SUNU VALODA,.,UN JA TU NEBRAUKSI ES TEVI AR SUDAINU MIETU AIDZISHU PA SLIEDEM TU SAPRATI

 23. Russkim detjam russkije školi V ROSSIJE!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+