×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. novembris, 2014
Drukāt

Autoostās nav ziņu par atceltiem reisiem

Foto-LETAFoto-LETA

Vairākās Latvijas autoostās šorīt nebija ziņu par “Nordekas” autobusu vadītāju streika dēļ atceltiem reisiem.

Kā Rīgas autoostā pārliecinājās LETA, visos paredzētajos reisos, tostarp tajos, ko nodrošina “Nordeka”, pasažieri tiek pārvadāti.

Autoostas administrācijā LETA noskaidroja, ka šobrīd neviens reiss nav atcelts. nav arī nekādas informācijas par to, ka streika dēļ būtu iespējama kāda reisa atcelšana.

Arī iepriekš AS “Rīgas starptautiskā autoosta” nebija sniegta informācija par “Nordeka” reisu atcelšanu streika laikā.

Kā atzina kāds “Nordekas” autobusa vadītājs, kurš šodien strādā un neplāno streikot: “Kādam cilvēki ir jāved.” Viņš piebilda, ka pirms vairākiem gadiem jau esot zaudējis darbu līdzīga streika dēļ, citā kompānijā.

Šoferis piebilda, ka algas likme 1,93 eiro par stundu, ņemot vērā atbildību, kāda ir autobusu vadītājiem, tiešām esot par zemu. Bez piemaksām un ievērojot normatīvajos aktos noteiktās normas, viņam mēnesī neizdodas nopelnīt 500 eiro.

Sazinoties ar Cēsu, Madonas, Alūksnes, Gulbenes, Ogres, Rūjienas un Smiltenes autoostu dispečeriem, noskaidrots, ka AS “Nordeka” autobusu vadītāju streika dēļ pagaidām nav atcelts neviens reiss un nav informācijas, ka reisus būtu plānots atcelt. Dispečeri atzina, ka autobusi kursē pēc ierastā grafika.

Kurzemes un Zemgales lielākajās autoostās šodien pieteikto “Nordekas” autobusu vadītāju streiku īpaši neizjūtot, jo autobusu reisi nav atcelti. Vairākās autoostās gan pasažieri pauduši apjukumu par to, vai reisi nav atcelti, noskaidroja aģentūra LETA.

Lai arī uzņēmuma “Nordeka” vadība ir solījusi streika laikā nodrošināt visus reisus, arodbiedrība LABA tomēr iepriekš pieļāva, ka virkne reisu varētu arī nenotikt. Tostarp netika izslēgts, ka, iespējams, varētu tikt kavēti reisi arī maršrutā Rīga-Liepāja. Liepājas autoostā aģentūrai LETA šodien norādīja, ka nav nekādu ziņu, ka kādi reisi būtu atcelti.

Ventspils autoostā atklāja, ka reisi nav atcelti. Šorīt plkst. 8.05 pirmais “Nordekas” autobuss uz Rīgu esot devies laikus un pasažieru bijis salīdzinoši daudz.

Arī Kuldīgas autoostā atklāja, ka neviens autobusu reiss nav atcelts, taču diezgan daudz cilvēku šorīt zvanot uz autoostu, lai noskaidrotu, vai kursēs viņus interesējošais autobuss. Pasažieru skaits šorīt esot ne lielāks, ne mazāks, kā parasti brīvdienās.

Jelgavas autoostas rīcībā nav ziņu, ka būtu atcelts kāds reiss, taču arī uz Jelgavas autoostu cilvēki zvanot un interesējoties par konkrētiem reisiem. Savukārt Dobeles autoostā neesot manīts nekāds pasažieru apjukums un valdot “pilnīgs miers”. Līdzīgi esot arī Tukuma autoostā, kur pagaidām neviens pasažieris neesot interesējies, vai nav atcelti kādi reisi.

Reisi nav atcelti arī lielākajās Latgales autoostās. Nav arī ziņu, ka tiktu plānota reisu atcelšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+