Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
21. maijs, 2015
Drukāt

Autoplacī – ar nodokļiem un bez kaķiem maisā! (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) priekšniece Ināra Pētersone skaidri norādījusi, ka nākamā joma, kurā VID tuvākajā laikā veiks pārbaudes, būs lietoto automašīnu tirdzniecības nozare. Ka tas tā būs, jau runāja vairākus mēnešus, un par to nebūtu jābrīnās. Pirmkārt, VID jau revidēja ar lietotu automašīnu tirdzniecības nozari cieši saistītu vai pat saplūstošu nozari – autoservisus, pēc kā esot izdevies palielināt no servisiem iegūtos nodokļus un tur strādājošo algas, respektīvi, samazināt ēnu ekonomiku šajā nozarē. Tiesa, simtiem autoservisu nu slēgti. Vai kas līdzīgs sagaida arī lietotu automašīnu tirdzniecības nozari?

Otrkārt, tieši pēc VID iniciatīvas pagājušajā gadā sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), Auto asociāciju un Patērētāju tiesību aizsardzības centru tika sākts darbs pie grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecību. Grozījumi vēl ir apspriešanas stadijā, taču plānots, ka tie varētu stāties spēkā vasaras vidū. Izmaiņu autori ar tiem cer panākt, ka lietotu automobiļu tirgū būtu vienādi spēles noteikumi visiem, lai visi godīgi maksātu nodokļus. Savukārt auto pircēju ieguvums būtu lielāka iespēja autoplacī nenopirkt kaķi maisā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rūtiņa kungs varētu būt godīgs līdz galam un pastāstāstīt par saviem “varoņdarbiem” laikā, kad pats strādāja auto tirdzniecības un remontēšanas nozarē. VID iespējams būtu sajūsmā. Bijušajiem klientiem arī varētu patikt.

  2. Ipaši attapīgie ekonomikas kungi – laiks to pašu ieviest arī citos plačos !

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+