Mobilā versija
Brīdinājums +2.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
21. maijs, 2015
Drukāt

Autoplacī – ar nodokļiem un bez kaķiem maisā! (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) priekšniece Ināra Pētersone skaidri norādījusi, ka nākamā joma, kurā VID tuvākajā laikā veiks pārbaudes, būs lietoto automašīnu tirdzniecības nozare. Ka tas tā būs, jau runāja vairākus mēnešus, un par to nebūtu jābrīnās. Pirmkārt, VID jau revidēja ar lietotu automašīnu tirdzniecības nozari cieši saistītu vai pat saplūstošu nozari – autoservisus, pēc kā esot izdevies palielināt no servisiem iegūtos nodokļus un tur strādājošo algas, respektīvi, samazināt ēnu ekonomiku šajā nozarē. Tiesa, simtiem autoservisu nu slēgti. Vai kas līdzīgs sagaida arī lietotu automašīnu tirdzniecības nozari?

Otrkārt, tieši pēc VID iniciatīvas pagājušajā gadā sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD), Auto asociāciju un Patērētāju tiesību aizsardzības centru tika sākts darbs pie grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecību. Grozījumi vēl ir apspriešanas stadijā, taču plānots, ka tie varētu stāties spēkā vasaras vidū. Izmaiņu autori ar tiem cer panākt, ka lietotu automobiļu tirgū būtu vienādi spēles noteikumi visiem, lai visi godīgi maksātu nodokļus. Savukārt auto pircēju ieguvums būtu lielāka iespēja autoplacī nenopirkt kaķi maisā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rūtiņa kungs varētu būt godīgs līdz galam un pastāstāstīt par saviem “varoņdarbiem” laikā, kad pats strādāja auto tirdzniecības un remontēšanas nozarē. VID iespējams būtu sajūsmā. Bijušajiem klientiem arī varētu patikt.

  2. Ipaši attapīgie ekonomikas kungi – laiks to pašu ieviest arī citos plačos !

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+