×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Autoplacī – ar nodokļiem un bez kaķiem maisā! (2)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pircēja un valsts labā

Izpētot grozījumus neprofesionāļa un potenciāla pircēja acīm, pamanāms jaunums – pārdodamajam auto turpmāk obligāti uz auto vējstikla būs jābūt lapai ar pamatinformāciju par braucamo, tajā skaitā cenai ar norādēm par nodokļiem, informācijai par nobraukumu, transportlīdzekļa drošības sistēmām utt. (sk. uzziņu).

Tirdzniecības laukumam būs jābūt skaidri iezīmētam. Tirdzniecības vietā drīkstēs atrasties tikai pārdošanai domāti auto (patlaban daži autotirgotāji pret kontrolieriem izmanto viltīgas atrunas, ka “auto te tikai atvests kā uz stāvvietu”), ir virkne specifisku precizējumu, kas attiecas uz informācijas un dokumentu apmaiņu starp komersantiem un CSDD, VID.

Vācot informāciju šim rakstam un runājot gan ar lietotu, gan jaunu auto tirgotājiem (dīleriem), mani pārsteidza, ka daudzi nemaz nebija iedziļinājušies šajos grozījumos, publicēšanai runāja vienu (formāli), privātā sarunā – pavisam ko citu, bija komersanti, kas vispār atteicās runāt pat lietoto auto tirdzniecības nozari. Vai patiešām savi grēki ir gan glaunajam salonam, gan Rumbulas placim? Vai patiesi, kā var noprast no vairāku amatpersonu teiktā, ka no šīs nozares garām valsts kasei aiziet ne viens vien miljons? To diezgan tieši var redzēt arī no VID pārbaudēm. 2014. gadā un 2015. gada četros mēnešos nodokļu maksātājiem, kuru darbības veids ir saistīts ar automobiļu pārdošanu, ir veiktas 133 pārbaudes, pēc kurām papildus aprēķināti 13,3 miljonu eiro maksājumi valsts budžetā, tajā skaitā auto tirgotājiem dīleriem veiktas 25 pārbaudes, papildus aprēķinot 0,3 miljonu eiro maksājumus budžetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rūtiņa kungs varētu būt godīgs līdz galam un pastāstāstīt par saviem “varoņdarbiem” laikā, kad pats strādāja auto tirdzniecības un remontēšanas nozarē. VID iespējams būtu sajūsmā. Bijušajiem klientiem arī varētu patikt.

  2. Ipaši attapīgie ekonomikas kungi – laiks to pašu ieviest arī citos plačos !

Draugiem Facebook Twitter Google+