×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Autopsijas rezultāti apstiprina, ka Prinss miris no opioīdu pārdozēšanas

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Ceturtdien publiskotie autopsijas rezultāti apstiprina medijos izskanējušās ziņas, ka amerikāņu dziedātājs Prinss miris no opioīdu pārdozēšanas.

Turpmākajos mēnešos policija izmeklēs, vai pretsāpju medikamentu fentanilu Prinsam izrakstīja ārsts, vai arī tas tika iegādāts nelegāli. Otrajā gadījumā medikamenta piegādātājam draud vairāku gadu cietumsods.

Kā jau ziņots, 57 gadus vecais Prinss 21.aprīlī tika atrasts miris ierakstu studijas “Paisley Park” liftā. Studijas ēkā bija arī Prinsa dzīvesvieta.

Vismaz viens Prinsa draugs atklājis, ka dziedātājs cietis no stiprām sāpēm ceļos un gūžā, kas parādījušās pēc enerģiskas uzstāšanās daudzu gadu garumā.

Lappusi garajā ziņojumā par autopsijas rezultātiem teikts, ka Prinss pats lietojis medikamentu.

Fentanils ir sintētisks pretsāpju līdzeklis. To mēdz lietot pacienti, kuriem radusies tolerance pret citiem pretsāpju līdzekļiem, kurus var iegādāties ar recepti. Tā kā medikamenta pārdozēšana var beigties letāli, ASV Pārtikas un zāļu administrācija (FDA) to rūpīgi uzrauga, taču medikaments lielos apjomos tiek ražots nelegāli.

ASV Narkotiku apkarošanas pārvaldes (DEA) Mineapolisas nodaļas vadītājs Kents Beilijs solīja, ka turpināšot izmeklēšanu. “Varat būt droši, ka mēs būsim rūpīgi,” viņš teica.

“Izmeklēšana varētu paplašināties līdz cilvēkiem, kas bija viņam apkārt,” pieļauj Čikāgas advokāts Gals Pizeckis. “Ja fentanils tika iegūts nelegāli, nedomāju, ka Prinss tikās ar kādu nezināmu dīleri tumšā šķērsielā, lai to dabūtu.”

Saskaņā ar federālajiem likumiem fentanila piegādāšana, kas beidzas ar pārdozēšanu, ir sodāma ar cietumsodu līdz 20 gadiem. Minesotā maksimālais sods par tādu nodarījumu ir 25 gadi cietumā.

Nepilnu nedēļu pirms Prinsa nāves viņa privātā lidmašīna veica piespiedu nosēšanos, pēc kuras mūziķis tika nogādāts slimnīcā. Aģentūra AP, atsaucoties uz anonīmu informācijas avotu, ziņoja, ka Prinss lidmašīnā esot atrasts bezsamaņā. Viņam injicēts medikaments “Narcan”, kas tiek lietots opioīdu pārdozēšanas gadījumā, norādīja avots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+