Kultūra
Kultūrpolitika

“Autora balvu” šogad saņems Bērziņš, Dubra, Vērdiņš un Pētersons0

Timura Subhankulova un LETA foto

“Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības” (AKKA/LAA) Autora balvu šogad saņems četri autori – Uldis Bērziņš ar senislandiešu mitoloģisko un poētisko tekstu kopojuma “Eddas dziesmas” latviskojumu, Rihards Dubra ar “Otro simfoniju”, Kārlis Vērdiņš ar dzejoļu krājumu “Pieaugušie” un Kristaps Pētersons ar simfoniju “Miegs”, aģentūra BNS uzzināja AKKA/LAA.

Balvas pasniegs autoru pusdienās 27.aprīlī, laureāti saņems koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidoto skulptūru – laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes, un 1111 eiro, kas paredzēti kā atbalsts jaunu darbu tapšanai.

Autora balva tiek piešķirta biedrības AKKA/LAA pārstāvētam Latvijas autoram par darbu, kas publiskots iepriekšējo divu gadu laikā, no marta līdz februārim ieskaitot. Balva dibināta 2014.gadā ar mērķi uzturēt Latvijas kultūras radītāju savstarpējās koleģiālās solidaritātes garu, atzīmēt autoru izcilus sasniegumus, stiprināt intelektuālā darba veicēju pašapziņu un pievērst uzmanību autoru organizācijai, kas nodrošina autoru mantisko tiesību īstenošanu Latvijā.

Iepriekšējos gados šo balvu ir saņēmusi tulkotāja Maima Grīnberga, horeogrāfe Olga Žitluhina, scenogrāfs Andris Freibergs, komponists Vilnis Šmīdbergs, rakstnieks Jānis Joņevs, mākslinieks Miķelis Fišers, režisors Pēteris Krilovs un komponists Jēkabs Nīmanis.

Autora balvas Latvijā šogad tiek pasniegtas trešo reizi, un to nodrošina AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds.

Saistītie raksti
LA.lv