×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Autoriem un izdevējiem maksās par skolās kopētajiem materiāliem (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kultūras ministre Dace Melbārde un biedrības “LATREPRO” valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka parakstījušas vienošanos, lai izmaksātu atlīdzību par 2016., 2017. un 2018. gadā iedzīvotāju veikto autordarbu kopēšanu skolās un bibliotēkās, no Kultūras ministrijas (KM) budžeta ik gadu šim mērķim atvēlot gandrīz 100 000 eiro, šodien informē KM.

“Noslēgtā vienošanās ir vēl viens solis, lai aizsargātu mūsu autoru tiesības un viņu radošo darbu, kā arī izglītotu sabiedrību par autortiesībām kopumā,” apliecina kultūras ministre Dace Melbārde.

Atlīdzības lielums noteikts, balstoties uz sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” KM uzdevumā veikto pētījumu “Ar autortiesībām aizsargāto darbu reprogrāfiskās reproducēšanas apjomi valsts un pašvaldību izglītības iestādēs un bibliotēkās”. Pētījuma mērķis bija aptaujāt visas valsts un pašvaldību izglītības iestādes (kopā 911) un bibliotēkas (kopā 809), lai apzinātu autoru darbu kopēšanas apjomus šajās iestādēs. Pētījumā tika noskaidrots, ka kopējais kopēšanas apjoms 2015. gadā bijis 6 658 521 lappuses.

“Priecājamies, ka autoru un izdevēju darbs ir novērtēts valsts pārvaldē, kas noteikti motivē tālākam darbam un radošai attīstībai. Esam pateicīgi Kultūras ministrijai par politisko gribu un ieguldīto darbu, līdz ar šo vienošanos autori un izdevēji saņems tiem pienākošos atlīdzību, kā tas notiek arī citviet pasaulē,” ieguvumu akcentē Vija Kilbloka.

Vienošanās noslēgta, lai valsts pārvaldes vārdā īstenotu Autortiesību likuma 35.pantā noteikto pienākumu samaksāt autoriem un izdevējiem taisnīgu atlīdzību par autoru darbu reprogrāfisku reproducēšanu, t.i., – kopēšanu uz papīra. “LATREPRO” ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kas pārstāv Latvijas autorus un izdevējus, kuri ir tiesīgi saņemt iepriekš minēto atlīdzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Jā, bet mediķiem tā arī naudu valstij neizdodad atrast! Laikam jau Kultūras ministrijai ir pārāk daudz iedalīts, lai svaidītos ar nodokļu maksātāju naudu pa labi un kreisi! 🙁

  2. Neremdināma apetīte Atbildēt

    Miljonārei vēl par maz uz izglītības rēķina miljonu .

  3. kā tad zinās, tieši kura autora darbs ir cik kopēts? maksās autoram vai starpniekiem, līdz autoram nenonāks? 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+