×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Autoru balvu šogad saņems Krilovs, Nīmanis, Joņevs un Fišers

Foto: LETAFoto: LETA

Tradicionāli 23. aprīlis ir Pasaules Grāmatu un autortiesību diena, un šogad tās priekšvakarā, 22. aprīlī, AKKA/LAA jau otro reizi četriem autoriem pasniegs ikgadējo Autora balvu, portālam LA.lv pavēstīja biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Kolmane.

Par Autora balvas 2015 laureātiem kļuvuši režisors Pēteris Krilovs – par dokumentālo filmu “Uz spēles Latvija”, komponists Jēkabs Nīmanis par mūziku Latvijas Nacionālā teātra izrādei “Raiņa sapņi” (režisors Kirils Serebreņņikovs), rakstnieks Jānis Joņevs par romānu “Jelgava ’94” (apgāds Mansards, 2013) un mākslinieks Miķelis Fišers par izstādi “Netaisnība” Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (28.11.2014.-18.01.2015.).

Balvas pasniegs Autoru pusdienās restorānā Bibliotēka Nr.1, laureāti saņems koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidoto skulptūru – laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes. Autora pusdienu laikā ik laureāta bankas konts papildināsies arī ar 1111 eiro, kas paredzēti kā atbalsts jaunu darbu tapšanai.

Pērn Autora balvu saņēma tulkotāja Maima Grīnberga, horeogrāfe Olga Žitluhina, scenogrāfs Andris Freibergs un komponists Vilnis Šmīdbergs.

Autora balvas Latvijā šogad tiek pasniegtas otro reizi, savukārt citās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā, šāda radošo cilvēku godināšana notiek jau ilgstoši.

Autora balvu nodrošina AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+