×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Autoservisam jaunas iekārtas (1)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

finanshu_piesprice200

“Kaut arī strādājam ar peļņu, tomēr jāatzīst – pašiem pietrūka vajadzīgā finanšu ieguldījuma attīstībai. Tāpēc “Citadeles” piešķirtais kredīts ap 20 000 eiro nāca īstajā brīdī. Bez tā diezin vai tik drīz būtu tikuši pie jaunākām un modernākām iekārtām,” atzīst autoremonta uzņēmuma “VISSA” valdes locekle Marina Petraša.

Par saņemto finansējumu Rīgas autoserviss iegādājies jaunas iekārtas automašīnu riepu montēšanai, starmešu gaismu regulēšanai, kā arī autosalonu gaisa kondicionēšanas sistēmu labošanai. Marina Petraša stāsta, ka šādas automašīnu remonta iekārtas uzņēmumam bijušas arī līdz šim. Taču kredīts ļāvis tās ātri nomainīt pret jaunākām un modernākām, netraucējot autoservisa ritmisku darbību.

“Rīgā sekmīgi strādājam jau kopš 1992. gada. Esam vidēji liels uzņēmums, kas ikdienā nodarbina astoņus autoatslēdzniekus, neskaitot administrācijas darbiniekus.

Neesam arī ļoti dārgs serviss, mūsu cenrāži pieskaņoti vidējiem, kādi ir galvaspilsētas autoservisos. Pārsvarā orientējamies uz vidusmēra autoīpašniekiem. Darba mums pietiek – vidēji dienā varam salabot sešus septiņus spēkratus, pārsvarā vieglos automobiļus. Bet varam remontēt arī mikroautobusus. Veicam automobiļu benzīna un dīzeļdzinēju, balstiekārtu, elektriskā un elektroniskā aprīkojuma remontu, kā arī virsbūvju krāsošanu. Esam noslēguši līgumus ar apdrošināšanas sabiedrībām “BTA”, “Baltijas Apdrošināšanas nams”, “Gjensedige” un citām par ceļu negadījumos nokļuvušo automašīnu remontu,” skaidro Marina Petraša.

Viņa lēš, ka iegādātās iekārtas uzņēmumam varētu atmaksāties gada laikā. “Vienlaikus gada laikā mēs būtu atmaksājuši arī bankā ņemto kredītu. Protams, kredīta procenti varētu būt mazāki, taču jāņem vērā, ka šo aizdevumu ņēmām bez nodrošinājuma. Uzskatu, ka šāds bez nodrošinājuma piešķirts kredīts ir labs atbalsts maziem un vidējiem uzņēmumiem, pie kādiem piederam arī mēs,” piebilst M. Petraša.

Uz jautājumu, kāpēc izvēlējušies “Citadeles”, nevis kādas citas bankas piedāvājumu, “VISSA” pārstāve atbild, ka uzņēmums ir šīs bankas klients jau ilgāku laiku: “Mums ir sena sadarbība. Būtībā esam klienti kopš 90. gadu sākuma, kad Latvijā vēl bija atvērta “Parex banka”, kas vēlāk pārtapa par “Citadeli”. Protams, sadarbojamies arī ar citām komercbankām, tomēr “Citadele” šoreiz bija pirmā, kas atsaucās mūsu pieprasījumam. Un, protams, ļoti labi, ka Latvijā ir banka, kas atbalsta ne tikai lielos uzņēmumus ar lielu apgrozījumu, bet arī mazos un vidējos, kam šis atbalsts attīstībai bieži ir visvairāk vajadzīgs. Ceram, ka “Citadele” atsauksies mūsu vajadzībām un veiksmīgā sadarbība tiks turpināta arī turpmāk.”

 

SIA “VISSA”

* Automašīnu remonta uzņēmums “VISSA” Rīgā strādā kopš 1992. gada.

* Apgrozījums 2015. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu dubultojies un ir 943 630 eiro, peļņa 29 217 eiro.

* Autoserviss piedāvā: automašīnu defektu noteikšanu, bremžu sistēmas profilaksi un remontu, jebkādas sarežģītības motora remontu; ritošās daļas elementu maiņu un remontu; riepu remontu, montāžu un riteņu balansēšanu, jebkādas sarežģītības virsbūves remontu, tostarp metināšanu un krāsošanu, virsbūves ģeometrijas atjaunošanu, elektrisko sistēmu diagnostiku un remontu, starmešu gaismas regulēšanu un remontu, signalizācijas un imobilaizeru uzstādīšanu, audio un video sistēmu uzstādīšanu, jaunas un lietotas auto rezerves daļas.

* Piedāvā auto evakuēšanas pakalpojumus visā Baltijas teritorijā; 24 stundu apsargājamu autostāvvietu.

* Uzņēmumā strādā 11 darbinieki, tajā skaitā astoņi autoatslēdznieki.

Uzņēmumā vidēji dienā pārbauda un izremontē sešas līdz septiņas vieglās automašīnas. Virsbūvju krāsošanas pakalpojumus izmanto vidēji četri automašīnu īpašnieki.

Avots: Firmas.lv un uzņēmuma dati

 

Naudas atdeve

* Kredīta apmērs – 20 000 eiro, likme – 24%, termiņš – 1 gads.

* Kredīts piešķirts 2016. gada maijā bez papildu nodrošinājuma, ņemot vērā uzņēmuma apgrozījumu.

* Iegādātas jaunas iekārtas automašīnu riepu montēšanai, starmešu gaismu regulēšanai, automašīnu salonu gaisa kondicionēšanas sistēmu labošanai.

* Iekārtas atmaksāsies gada laikā.

 

Komentārs

Bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vecākais klientu darījumu vadītājs Guntis Mincis:

“Autoservisam “VISSA” šo kredītu bija viegli izsniegt – uzņēmuma darbība ir saprotama, tam ir klienti un naudas plūsma, saprotamas attīstības ieceres. Turklāt plānu īstenošana iespējama ar samērā nelielu summu. Šādām situācijām esam izstrādājuši atbalsta kredītu un bankas lomu redzam šādi – atbalstīt biznesu, neapgrūtinot vadītājus ar prasībām vai procedūrām, kas mazina bankas risku, bet novērš viņus no biznesa ikdienas un ideju īstenošanas. Mēs saprotam, ka aizdevums līdz 20 000 eiro tik pieredzējušam uzņēmumam veido mazu daļu no tā kopējās saimnieciskas aktivitātes.

Atbalsta kredītus bez ķīlas sākām piedāvāt pavasarī. No bankas puses šādi kredīti ir riskantāks aizdevums, jo netiek ņemta ķīla un uz uzņēmuma finanšu rādītājiem netiek attiecinātas tik augstas prasības, kā tas notiek, izsniedzot lielākas summas. Tas izskaidro augstāku procentu likmi atbalsta kredītiem. Pie plusiem minams izsniegšanas ātrums un vienkāršotā izvērtēšanas un dokumentu kārtošanas procedūra. Atbalsta kredīti ir jauns pakalpojums, pieejams arī uzņēmumiem, kas nav mūsu klienti. Redzam, ka atbalsta kredīti palēnām ieņem savu vietu vidējo un mazo uzņēmumu ikdienā.

Tas, ka mēs startējam ar atbalsta kredītiem, gan nenozīmē, ka “Citadele” vairs neizsniedz lielākus kredītus ar daudz zemākām procentu likmēm. Izsniegto vidējo un lielo kredītu skaits pieaug. Šogad janvārī, februārī un martā banka klientiem piešķīrusi kredītus par gandrīz 29 miljoniem eiro. Salīdzinājumam – 2015. gadā pirmajos trīs mēnešos uzņēmumiem kredītos tika izsniegti apmēram 16 miljoni eiro. Šogad pirmajā pusgadā mazo un vidējo uzņēmumu segmentā lauksaimniekiem aizdevums ir vidēji 65 000 eiro, rūpniekiem – 127 000 eiro, bet pakalpojumu sniedzējiem – 185 000 eiro.

Mazo un vidējo uzņēmumu segmentā īpaši jūtama aktivitātes palielināšanās pakalpojumu nozarē. MVU segmentā tā ir trešā kreditētā nozare aiz lauksaimniecības un nekustamiem īpašumiem. Aktīvāk šogad ir kreditēta arī rūpniecības nozare.”

 

Uzziņa

“Citadeles” mērķis ir kļūt par labāko finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs privātpersonām un mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Šobrīd “Citadele” ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Šī gada 31. martā klientu noguldījumu apjoms bankā “Citadele” bija 2,04 miljardi eiro, savukārt kredītos banka bija izsniegusi 994 miljonus eiro.

“Citadeles” grupa tiek pārvaldīta no Latvijas un tai ir meitasuzņēmumi un filiāles Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē. “Citadele” klientiem nodrošina aizdevumus, norēķinus un karšu maksājumus, kā arī noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes un līzinga pakalpojumus.

“Citadeles” akcionāri ir starptautiska investoru grupa ar pieredzi banku sektorā. Lielākais akcionārs ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB), kuras īpašumā ir 25% mīnus viena akcija, savukārt pārējie 75% plus viena akcija pieder grupai starptautisku investoru, kurus pārstāv investīciju kompānija “Ripplewood Advisors LLC”.

 

Tuvākā filiāle

SIA “VISSA” Gaujas ielā 5a, Čiekurkalnā; tuvākais klientu apkalpošanas centrs “Skanste” Skanstes ielā 50.

citadele

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nevāji procenti. Atgriežas 90-tie?
    Saprotu, ka nav ķīlas, bet varēja jau arī ieķīlāt jaunās iekārtas, procenti būtu 4 reizes mazāki.

Draugiem Facebook Twitter Google+