×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. augusts, 2015
Drukāt

Autosportists pēc nāves izglābj sešu cilvēku dzīvības

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Talantīgā autosportista Džastina Vilsona (31.07.1978 – 24.08.2015) nāve, kas satrieca līdzjutējus, izglāba dzīvību sešiem cilvēkiem, raksta pasaules prese.

Atgādinām, ka sportists, kurš savu karjeru sāka F-1 sacīkstēs “Minardi” komandā (1,93 metrus garajam sportistam pat tika radīta īpaša formula), bet pārgāja uz ASV sacīkstēm IndyCar, gāja bojā 24. augustā sacīkstēs “500 jūdzes Pokono”. Viņam trāpīja detaļa no tābrīža sacīkšu līdera Seidža Kerama mašīnas, kura pirms pašām sacīkšu beigām iekļuva negadījumā.

Vilsonu ar helikopteru nogādāja slimnīcā, un ārsti par viņa dzīvību cīnījās veselu diennakti, tomēr galvas trauma bija pārāk smaga, un sportists nomira.

Vilsons bija aizpildījis donora kartīti un apstiprinājis, ka nāves gadījumā piekrīt ziedot orgānus, tādēļ mediķiem neradās sarežģījumi, un sportista nāve glāba sešus ASV iedzīvotājus.

Sportista brālis Stefans norādīja, ka lēmums par orgānu ziedošanu nav nācis viegli, jo “mums gribējās, lai viņa ķermenis paliktu neskarts, tacu viņš bija apspriedis šo jautājumu ar sievu, un mēs nevarējām necienīt viņa lēmumu”.

Džastinam Vilsonam ir sieva Džūlija un divas meitas – septiņus gadus vecā Džeina Luīze un piecgadniece Džesika Linna.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+