Ekonomika
Auto un moto

Autostāvvietu operators: PTAC lēmuma dēļ cietīs visi autostāvvietu lietotāji3

Foto-LETA

Reaģējot uz Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pieņemto lēmumu sodīt autostāvvietu operatoru “Cityparks Latvija” ar nesamērīgi bargu naudas sodu, uzņēmuma vadītājs Māris Priednieks uzsver, ka lēmumam nepiekrīt, portāls “LA.lv” noskaidroja uzņēmumā.

Tas neatbilst godprātīgo autovadītāju interesēm un tiks pārsūdzēts tiesā.

M. Priednieks vērš uzmanību, ka autostāvvietu operatoru piemērotie līgumsodi ir vērtēti arī iepriekš. 2010. un 2011. gadā līdzīga apmēra līgumsodus PTAC ir atzinis par ekonomiski pamatotiem, atbilstošiem un samērīgiem.

Savukārt šobrīd, neskatoties uz inflāciju un dažādu citu izmaksu pieaugumu (degviela, cilvēkresursi u. c.), iestādes nostāja nezināmu iemeslu dēļ ir mainījusies, lai gan citi tirgus dalībnieki šo gadu laikā autostāvvietu tarifus ir palielinājuši pat par 70%, turklāt nemainot līgumsoda apmēru.

Uzņēmuma pārstāvis norāda, ka sods par neatbilstošu autostāvvietas izmantošanu ir galējais līdzeklis, lai motivētu autovadītājus ievērot autostāvvietas noteikumus un aizsargātu godprātīgos autovadītājus, piedāvājot viņiem samērīgas pakalpojuma cenas.

Lai izvairītos no līgumsodu piemērošanas, “Cityparks” aicina autovadītājus ievērot autostāvvietās izvietotās ceļa zīmes, norādes un lietošanas noteikumus.

Ja šobrīd PTAC pieņemtais lēmums tiks atstāts negrozīts, tas nevis aizsargās patērētājus, bet, gluži pretēji, radīs situāciju, ka godīgajiem autostāvvietu lietotājiem būs jāmaksā vairāk, lai segtu autostāvvietu uzturēšanas izmaksas nemaksātāju vietā.

“Savā darbībā vienmēr esam fokusējušies uz maksimālu sadarbību starp visām iesaistītajām pusēm – gan saviem klientiem, gan nozares uzraugiem, tomēr pašlaik būsim spiesti aizstāvēties tiesā,” uzsver Māris Priednieks.

“Cityparks” pārstāvji norāda, ka izvērstāku skaidrojumu par PTAC lēmumu un piemēroto sodu varēs sniegt pēc tam, kad būs detalizēti iepazinušies ar lēmumu.

SIA “Cityparks Latvija“ ir uzņēmums, kas dibināts 2013. gadā, balstoties uz privātu kapitālu.

Saistītie raksti

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmuma apgrozījums 2017.gadā bija 837 912 eiro, bet peļņa – 116 136 eiro. “Cityparks Latvija” īpašnieki ir trīs Igaunijas uzņēmumi – “Osauhing Toystor”, “Lectum Invest OU”, “Alvarium OU” – kuriem katram pieder pa 30% uzņēmumu akciju, bet 10% pieder M. Priedniekam.

Uzņēmuma pamatdarbība ir dažādu veidu autostāvvietu – no vienlīmeņa līdz daudzstāvu – izveide un apsaimniekošana, kā arī satiksmes organizēšana automašīnu novietošanai autostāvvietās.

Uzņēmums apsaimnieko 52 autostāvvietas Rīgā, Mārupē, Jelgavā, Ķekavā, Tukumā un Valmierā.

LA.lv