×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2012
Drukāt

Auzu sakne jeb plostbārži. Kā tos audzēt?

“Kā audzējami plostbārži?” I. Berķe Rīgā

 

– Plostbārdis (Tragopogon porrifolius) pie mums vairāk pazīstams kā auzu sakne. Pasaulē to sauc arī par dārzeņu austeri, jo saknēm ir īpatnēja austeru garša. Plostbārdis ir melnsaknei jeb skorcionērai radniecīgs divgadīgs augs ar purpurkrāsas ziediem. Audzējot jāievēro tādi paši augsnes, kopšanas, novākšanas un uzglabāšanas nosacījumi kā melnsaknēm. Plostbāržus parasti audzē kā viengadīgu kultūru. Lai saknes būtu taisnākas, ne tik žuburainas, vēlama auglīga, labi sastrādāta viegla augsne, – skaidro LLU Agrobiotehnoloģijas institūta docente Ieva Žukauska.AuzuSakneS

Pavasarī sēj paliekošā vietā 1 cm dziļumā apmēram 20 cm attālās rindās. Jāsēj agri, jo līdz ražas novākšanai paiet apmēram 150 dienas. Pēc sadīgšanas augus retina, starp tiem atstājot 10 cm. Sausā laikā jālaista. Kopj tāpat kā citus dārzeņus, piemēram, burkānus. Kaitēkļus un slimības novēro reti. Saknes novāc rudenī. Ieteicams pēc salnām, jo tad saknēm labāka garša, izteiktāks aromāts. Uzglabā kastēs vēsā vietā.

Ja saknes ir pārziemojušas, pavasarī uzturā var lietot ziedpumpurus. Tos ievāc kopā ar daļu no kāta, vislabāk – no rītiem, pirms nav atvērušies ziedi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+