×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Avangarda meistari un bītboksa saldumiņš


ReklāmfotoReklāmfoto

5. jūlijā festivāla „Rīgas Ritmi 2013” dubultkoncertā uzstāsies amerikāņu avangarda džeza trio – inovatīvi eksperimentālie “Medeski Martin & Wood” un jaunais bītboksa talants – “Butterscotch” no ASV.


 

„Medeski Martin & Wood” ir basa, elektrisko ērģeļu un perkusiju trio, kura nosaukumā ietverti visu tā trīs dalībnieku uzvārdi. Muzicēt uzsākuši kā klavieru-basa-bungu apvienība, trijotne savu skanējumu turpina papildināt ar neparastiem uzlabojumiem. Apvienība veiksmīgi atradusi savu muzikālo nišu starp avangardu, improvizāciju un džezu, taču viņu mūzikā saplūst arī fankmūzikas un hiphopa ietekmes, to visu apvienojot strāvojumā, ko paši mākslinieki nodēvējuši par „avantgrūvu” (no angļu ”groove”), un viņu centieni nav palikuši nepamanīti. „Medeski Martin & Wood” vairākkārt saņēmuši atzinību kā inovatīvi mūziķi. Darbību uzsākuši Ņujorkā, 90. gadu sākumā, aktīvi koncertējot un attīstot savu muzikāli eksperimentālo skanējumu

Jāteic arī, lai gan „džeza gars”, kā to dēvē viņi paši, vienmēr bijis klātesošs, „Medeski Martin & Wood” ir piesaistījuši visdažādāko auditoriju, kas ne vienmēr ir tikai instrumentālas mūzikas cienītāji, to pierāda kaut vai viņu video augstais skatījumu skaits vietnē „You tube”, džezmeņiem nebūt ne tik ierasta parādība. Arī grupas koncerti ir pārpildīti, pulcējot gan alternatīvā roka, gan džeza mūzikas cienītājus.

Dubultkoncerta otrā viešņa – ASV populārā šova “America’s Got Talent” 2007. gada dalībniece „Buttercotch” (27), kura satricināja publiku ar bītboksa, vokāla un klavierspēles apvienojumu. „Butterscotch”, kura savu vārdu aizguvusi jau skolā, sacerot dziesmiņu par šai vārdā dēvētu saldumu, ir dziedātāja, dziesmu autore un mūziķe, kura savās kompozīcijās virtuozi iekļauj bītboksu, apvienojot to ar klavierēm, flautu, saksofonu, basu un ģitāru. Skatuves vārdu „Butterscotch” aizguvusi pateicoties dziesmai par saldumiem, kuru viņa sacerēja skolas gados.

Mūziķe spēcīgi iespaidojusies no džeza, klasiskās mūzikas, hiphopa, rimta un blūza mūziķiem, tomēr viņas repertuārs aptver gan Frederiku Šopēnu, gan Džonu Koltreinu, gan Stīviju Vonderu. „Butterscotch” plūkusi laurus arī starptautiskos pasaules sieviešu bītboksa čempionātos un Rietumkrasta bītboksa konkursā „West Coast Beatbox”, apvienotajā sieviešu – vīriešu kategorijā.

Kā vēsta „Rīgas ritmu” pārstāvji, „Butterscotch” pašlaik devusies tūrē pa Eiropu, kur paralēli koncertiem pasniedz arī meistarklases vokālo perkusiju mākslā. 6. jūlijā Latvijas Radio 1. studijā virtuozā bītboksere sniegs meistarklasi Rīgā, kuras laikā visi interesenti varēs gūt nelielu ieskatu bītboksa rašanās vēsturē un attīstībā, kā arī papildināt teorētisko bāzi par plašu ievērību guvušajiem bītbokseriem.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Rīgas Kongresu nams.

Laiks – 5. VII 19.00, ilgums – 3 h 30 min.

Biļetes „Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 5 – 40.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+