Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
8. maijs, 2014
Drukāt

Avansam par izsalušajiem ziemājiem LAD pieteikušies 5040 lauksaimnieki (precizēts)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Lai divus mēnešus ātrāk, nekā ierasts, saņemtu platību maksājumu atbalsta avansus, tādējādi sedzot izmaksas saistībā ar izsalušo ziemāju pārsēšanu, līdz 1.maijam Lauku atbalsta dienestā (LAD) elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) ar iesniegumiem vērsušies 5040 lauksaimnieki, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja LAD pārstāve Kristīne Ilgaža.

Kopumā līdz 1.maijam tika saņemti 12800 iesniegumi: 5040 tika iesniegti elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS), bet 7760 iesniegumi – papīra formātā.

Kopumā pērn LAD saņēma 61 497 platību maksājumu iesniegumus.

Tiem lauksaimniekiem, kuri pieteikumus līdz 1.maijam bija iesnieguši EPS, šogad divu maksājumu avansus – pārejas posma valsts atbalsta un atdalītā atbalsta par laukaugu platībām – izmaksās ātrāk, nekā tas notika citus gadus. Parasti izmaksas tiek veiktas jūlijā, bet šogad – jau maijā, līdz 1.jūnijam. Avansa apmērs tiek plānots 50% apmērā.

“Iesniegumu pieņemšana joprojām turpinās. Tiem zemniekiem, kas arī tagad turpina iesniegumus iesniegt EPS formātā, avansi tiks izmaksāti pēc iespējas ātrāk. Savukārt tie, kas pieteikumus līdz 1.maijam iesniedza un turpina iesniegt papīra formātā, avansu izmaksas tiks sāktas jūnijā,” sacīja LAD pārstāve.

Tāpat viņa atgādināja, ka aizpildīts platību maksājumu iesniegumu 2014.gadam un lauku bloku kartes ar precīzi iezīmētām platībām LAD jāiesniedz līdz 2014.gada 15.maijam. Dokumenti tiks pieņemti arī līdz 9.jūnijam, taču piemērojot 1% atbalsta apjoma samazinājumu par katru nokavēto darba dienu.

Kā ziņots, šajā ziemā nepastāvīgo laika apstākļu dēļ Latvijā stipri cieta ziemāji un līdz ar vasarāju sēju Zemgalē vien nācās pārsēt līdz pat 80% no graudaugu sējumiem. Pārsēšanas darbus, kuru izmaksas ir apmēram 100 eiro uz vienu hektāru, zemnieki veica par saviem līdzekļiem, nerēķinoties ar īpašām kompensācijām no valsts vai ES fondiem.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+