×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. septembris, 2013
Drukāt

Avārijā Afganistānas ogļraktuvēs 27 bojāgājušie

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Avārijā ogļraktuvēs Afganistānas ziemeļos dzīvību zaudējuši 27 cilvēki, svētdien pavēstīja amatpersonas, norādot, ka turpinās darbi, lai izglābtu 12 pazemē iesprostotos strādniekus.

Glābšanas dienesta komandas sestdien operatīvi ieradušās negadījuma vietā Samangānas provincē, apliecināja amatpersonas, piebilstot, ka bojāgājušo mirstīgās atliekas jau nogādātas virszemē.

“27 ogļrači gājuši bojā, strādājot pazemē Abhorakas šahtā Rujiduabas apgabalā,” sacīja Samangānas gubernatora preses pārstāvis Muhameds Sediks Azizi.

“Viņi strādāja ogļraktuvēs, kad daļa šahtas uzgāzās viņiem virsū. Mēs dodamies uz negadījuma vietu, lai veiktu tālāku izmeklēšanu, sacīja Azizi, piebilstot, ka 20 strādnieki guvuši savainojumus.

Četri ogļrači guvuši smagas traumas, bet vēl12 atrodas iesprostoti pazemē, sacīja provinces drošības dienesta vadītāja vietnieks Mosadikulla Muzafari.

Afganistānas zemes dzīlēs atrodas vērtīgie izrakteņi triljona dolāru vērtībā, 2006.gadā konstatēts ASV kalnrūpniecības pētījumā, kas bija balstīts 80.gadu padomju okupācijas varas datos.

Potenciālās bagātības ir kā cerību stars Afganistānai, kuru gadu desmitiem plosījuši konflikti un kurai jārēķinās ar zināmiem izaicinājumiem, ņemot vērā, ka 87 000 vīru lielais ārvalstu kontingents, kas patlaban cīnās ar talibu nemierniekiem, nākamgad valsti pametīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+