×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. februāris, 2016
Drukāt

Avārijā izdzīvojusī un pēc tam sabrauktā sieviete bijusi iemīļota pedagoģe (2)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Trešdien traģiskajā negadījumā Durbes novadā uz Liepājas šosejas, kur tika sabraukta pirms tam avarējušas automašīnas vadītāja, bojā gājusi Dobeles novadā iemīļota mūzikas pedagoģe un kultūras darbiniece, bijusī Dobeles Mūzikas skolas direktore Māra Ģirne-Rozentāle.

Dobeles novada pašvaldības pārstāve Dzintra Matisone informēja, ka šī cilvēka zaudēšana esot smags un skumjš gadījums visam novadam, jo Rozentāle visu mūžu nostrādājusi Dobelē, turklāt ne tikai mācījusi bērnus un vadījusi skolu, bet iniciējusi daudzus mūzikas pasākumus, no kuriem daļa kļuvusi par tradīciju.

Tieši šodien Dobeles Mūzikas skolā notiek Piektais Jūlija Grūtupa klarnetes spēles jauno izpildītāju konkurss, kuru rīko mūzikas skola sadarbībā ar Dobeles novada Kultūras pārvaldi, bet konkursa dalībnieki ir Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņi. Rozentāle vienmēr bijusi klāt šajā konkursā, viņa bija viena no tā aizsācējām, un pirmoreiz tas notiek bez viņas.

“Varētu teikt, viņa bija Dobeles mūzikas dzīves dvēsele,” raksturoja Matisone.

Viņa informēja, ka Ģirnes-Rozentāles izvadīšana notiks otrdien, 23.februārī, no Dobeles pilsētas kultūras nama uz Virku kapiem Bērzes pagastā.

2012.gadā toreizējā Dobeles Mūzikas skolas direktore Ģirne-Rozentāle saņēma pašvaldības augstāko apbalvojumu – Goda zīmi – par mūža ieguldījumu mūzikas mākslas popularizēšanā un attīstībā Dobeles novadā.

Kā ziņots, trešdienas, 17.februāra, rītā Durbes novadā uz Liepājas šosejas sabraukta pirms tam avarējušas automašīnas vadītāja.

Notriektā sieviete gājusi bojā notikuma vietā, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Policija notikušo raksturo kā ļoti nepatīkamu satiksmes incidentu. Plkst.8.45 Durbes novada Vecpils pagastā 1940.gadā dzimusī sieviete, vadot automašīnu “Opel Astra” pa Liepājas šoseju, netika galā ar automašīnas vadību, kā rezultātā automašīna nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Sieviete šajā negadījumā necieta un pēc notikušā izgāja uz ceļa braucamās daļas, bet ap plkst.9.05 sievieti turpat notrieca automašīna “Mazda”, ko vadīja 1986.gadā dzimis vīrietis. Sadursmes rezultātā sieviete gāja bojā.

Sīkākus traģiskā negadījuma iemeslus un apstākļus noskaidros izmeklēšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Māra Ģirne-Rozentāle tiesām bija labs cilvēks Dobeles mūzikas skolā arī man mācīja solfedžo. Ir jāsoda tas vīrietis kas nobrauca Māru , jo viņa tiešām bija ļoti labs cilvēks.

  2. Sliktas lietas mēdz notikt arī ar labiem cilvēkiem… dzīve ir skarba =[

Draugiem Facebook Twitter Google+