×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Avārijā Krievijā cietušajiem “Ecolines” pasažieriem kompensācija jāsaņem no Krievijas apdrošinātāja

LETALETA

Ecolines” autobusa pasažieriem, kas bija iesaistīti naktī uz 7.septembri notikušajā avārijā, kompensācijas būtu jāizmaksā avāriju izraisījušā Krievijas autobusa apdrošinātājam, biznesa portālam “Nozare.lv” skaidroja “Ecolines” vadītājs Andris Podgornijs.

 

Viņš uzsvēra, ka “Ecolines” pārstāvji pasažieriem palīdz aizpildīt iesniegumus un noformēt dokumentus, lai tiem nebūtu jāvēršas “pa tiešo” pie Krievijas apdrošinātāja. Pagaidām nav zināms, cik lielas kompensācijas pasažieri varētu saņemt, taču esot skaidrs, ka hospitalizētajiem slimnīcas rēķini ir jāapmaksā.

Pasažieri patlaban interesējoties par kompensācijas saņemšanas iespējām, taču nekādas papildu pretenzijas neesot izvirzītas. Ja tādas būšot, kompānija tās izskatīšot.

“Ecolines” arī informē, ka sazinājies ar 7.septembrī notikušā negadījuma bojāgājušo cilvēku radiniekiem, piedāvājot nepieciešamo palīdzību. Vienas bojāgājušās Latvijas valstspiederīgās radinieki izvēlējušies sievieti mājās pārvest pašu spēkiem. Otras Latvijas valstspiederīgās, kā arī Krievijas pilsones mirstīgās atliekas radinieki nolēmuši apglabāt Krievijā, un šī jautājuma kārtošanā palīdzību sniedz Krievijas Ārkārtas situāciju ministrijas atbildīgie dienesti.

Tāpat uzņēmumā informē, ka divi no trim slimnīcā ievietotajiem pasažieriem svētdien izrakstījušies. Viņiem pakaļ ieradušies radinieki, kuri jau nogādājuši cietušos Latvijā. Uzņēmums turpinās sazināties ar cietušajiem, lai pārliecinātos par viņu veselības stāvokli un nepieciešamo palīdzību no uzņēmuma puses.

Trešais, smagāk cietušais pasažieris, kas ir Krievijas pilsonis, joprojām atrodas slimnīcā, pēc mediķu sniegtās informācijas, viņa stāvoklis ir smags, bet stabils. Uzņēmums arī sazinājies ar cilvēka radiniekiem, kas no Krievijas vidienes jau devušies ceļā pie viņa. Pleskavā joprojām atrodas arī uzņēmuma “Ecolines” pārstāvis, lai sniegtu palīdzību nepieciešamības gadījumā.

“Ecolines” turpinot palīdzēt cietušajiem un bojā gājušo radiniekiem noformēt visu nepieciešamo dokumentāciju, lai iespējami ātri un bez liekām problēmām saņemtu kompensācijas no apdrošinātājiem.

Tā kā” Ecolines” autobusi aprīkoti ar videoreģistratoriem, 7.septembra naktī notikušā negadījuma ierakstā, kas ir uzņēmuma rokās, saskatāms, ka sadursmi izraisījis pretimbraucošā autobusa vadītājs, kurš negaidīti izbraucis pretējā braukšanas joslā, neļaujot izvairīties no sadursmes.

Pēc Pleskavas policijas jaunākās informācijas, negadījumā vainojams “Hyundai” vadītājs, kurš iemidzis un iebraucis pretējā braukšanas joslā, ietriecoties Latvijas satiksmes autobusā.

Arī “Ecolines” autobuss bijis apdrošināts. Vienlaikus Podgornijs norādīja, ka “dzelži” patlaban viņu uztraucot vismazāk. Esot skaidrs, ka šādos gadījumos bez zaudējumiem neiztikt, jo ne viss tiekot kompensēts. Pagaidām gan neesot pat rēķināts, cik lieli zaudējumi uzņēmumam varētu būt.

Jau ziņots, ka naktī uz 7.septembrī Krievijā notikušajā traģiskajā divu autobusu sadursmē gāja bojā astoņi cilvēki – četri cilvēki “Ecolines” autobusā un četri cilvēki Krievijas uzņēmumam piederošā autobusā. Negadījumā dzīvību zaudēja trīs Latvijas pilsoņi – 1957.gadā dzimušais “Ecolines” autobusa vadītājs un 1989. un 1959.gadā dzimušas sievietes.

Ievainoti kopumā vēl vairāk nekā 20 cilvēki.

Avārijā iesaistītais autobuss “Hyundai” piederējis Sanktpēterburgas uzņēmumam “Pasažirtransavto”, kura civiltiesiskā atbildība ir apdrošināta. Bojā gājušo ģimenēm kompensācijās tikšot izmaksāti divi miljoni rubļu (32 000 latu), vēsta “RIA-Novosti”.

{gallery id=”2125″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+