Latvijā
Kriminālziņas

Avārijā savainoja sievu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Pirmdien Zemgales rajona tiesa Tukumā īsā sēdē atbrīvoja no kriminālatbildības pusmūža vīrieti, kurš bija apsūdzēts ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā, kurā smagus miesas bojājumus guva viņa sieva.

Kaut arī starp abiem tika noslēgts izlīgums jau izmeklēšanas laikā, Tukuma rajona prokuratūra lietu virzīja uz tiesu. Kā man sacīja apsūdzētā advokāte Ginta Berga, bieži šādas lietas izbeidz bez tiesas.

Vīrietis, kuram tiesas zālē blakus sēdēja sieva, savu vainu atzina. Abi ļoti pārdzīvo notikušo. Prokurore nebija barga: prasīja viena gada cietumsodu nosacīti un autovadītāja tiesības nelūdza atņemt. Savukārt advokāte G. Berga lūdza apsūdzēto atbrīvot no kriminālatbildības, ko arī tiesnese Ligita Sprigule nolēma.

Apsūdzētais tiesā stāstīja, ka joprojām nesaprot, kas noticis, kad vienā brīdī viņa vadītais “Volkswagen Golf” nobrauca no ceļa, atradās grāvī un apgāzās. Līdz šim desmit gadu laikā viņam esot bijusi tikai viena nenozīmīga sadursme krustojumā, braucot ļoti akurāti. Nelaimīgais nobrauciens no ceļa notika 2018. gada 18. jūlijā īsi pirms pusdienlaika Rīgas–Liepājas 42. kilometrā, braucot virzienā uz Rīgu. Pats un mazmeita, kas arī atradās golfā, tika sveikā cauri, bet sievai tika smagi traumēti muguras skriemeļi.

LA.lv