Mobilā versija
+2.7°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Avārijas bez OCTA

Foto - LETAFoto - LETA

Kā liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā statistika par 2011. gadā izraisīto ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaitu, Latvijā ir vairāki rajoni, kuros neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītu avāriju īpatsvars ir daudzas reizes augstāks nekā pārējā Latvijas teritorijā.


 

LTAB apkopotie dati liecina, ka augstākais bez OCTA izraisīto CSNg īpatsvars attiecībā pret šajā pašā teritorijā notikušo kopējo CSNg skaitu ir Alūksnes, Jēkabpils un Ludzas pusē.

Šobrīd neapdrošinātu transportlīdzekļu īpatsvars ir aptuveni 2%. Tomēr vēl joprojām Latvijā ir vietas, kur neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītu avāriju īpatsvars daudzkārt pārsniedz šo rādītāju. Šajos rajonos transportlīdzekļu bez OCTA izraisītu avāriju īpatsvars ir divas vai pat trīs reizes lielāks (skat. CSNg karti). Salīdzinājumam: 2010. gadā tie bija Krāslavas, Rēzeknes un Preiļu rajoni, bet 2011. gadā līderpozīcijas ieņēmuši Jēkabpils un Ludzas rajoni. Pērn līderos ir izvirzījies arī Alūksnes rajons. Dominējoša saglabājas pērnā gada tendence – skaita ziņā daudz neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītas avārijas notiek Latgales reģionā.

 

Saglabājas 2010. gadā vērojamā tendence, ka pilsētās neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītu avāriju īpatsvars ir mazāks nekā novados. Savukārt Rīgā un Rīgas apkaimē, kur ir vērojama vislielākā transportlīdzekļu plūsma, kā arī reģistrēto transportlīdzekļu skaits, neapdrošināto spēkratu izraisīto avāriju īpatsvars nepārsniedz 1%.

 

“Ja paskatāmies pēdējo trīs gadu statistiku, Latgales reģionā nav vērojamas būtiskas izmaiņas. Rajoni, kuros ir augsts neapdrošinātu transportlīdzekļu izraisītu avāriju īpatsvars, dominē no gada uz gadu. Piemēram, pērn dominējošie Ludzas un Jēkabpils rajoni bija iespējami bīstamākās vietas arī 2009. gada statistikā. Savukārt Rēzeknes rajons, kas 2010. gadā ieņēma vienu no līderpozīcijām, šogad veidotajā kartē ieņem sesto vietu, daudz neatpaliekot no topa trijnieka. Jāteic, ka izraisīto avāriju īpatsvars saistīts ar ceļu satiksmes intensitāti, tomēr ne tikai. Vienu un to pašu rajonu parādīšanās negatīvajā rajonu statistikā liecina par tendenci un nepieciešamību atbildīgajām institūcijām pievērst uzmanību tā saucamajiem vājajiem punktiem Latvijas kartē,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Saskaņā ar LTAB statistiku 2011. gadā atlīdzību izmaksām no Garantijas fonda par 827 apdrošināšanas gadījumiem ir pieņemti 1032 lēmumi, kopsummā no Garantijas fonda cietušajiem izmaksājot Ls 910 389. Vidējās izmaksas lielums par vienu apdrošināšanas gadījumu 2011. gadā bija Ls 1101. Kā skaidro LTAB, pēc zaudējumu atlīdzināšanas avārijās cietušajiem aprēķinātā kompensācijas summa regresa kārtībā tiek piedzīta no neapdrošinātā transportlīdzekļa īpašnieka vai vadītāja. Summas var iesniegties pat daudzos desmitos tūkstošu latu.

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+