×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
6. decembris, 2016
Drukāt

Top vietējā Disnejlenda. “Avārijas brigāde” uzdarbosies parkā (9)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lēdmanē topošais tematiskais izklaides parks "Avārijas brigāde" būs viens no lielākajiem Baltijā ar lielāko brīvdabas ūdens atrakciju laukumu.

Nākamā gada pavasarī Latvijā tiks atklāts viens no lielākajiem izklaides parkiem Baltijā, tā centrā būs slavenā režisora Jāņa Cimmermaņa populārajai leļļu filmai “Avārijas brigāde” veltīta bērnu pilsētiņa. Šī vērienīgā, jau par vietējo Disnejlendu nodēvētā projekta īstenošana sākta pērnvasar un turpināsies piecus gadus, būvniecībā pavisam ieguldot aptuveni 3,5 miljonus eiro. Parks domāts ģimenēm ar bērniem līdz 14 gadu vecumam.

“Ideja veidot šādu parku man radās, kopā ar bērniem apceļojot līdzīgus parkus Eiropā. Likās, ka vienuviet kaut kā pietrūkst, jo pilnvērtīgai izklaidei nepieciešamas vismaz četras piecas tematiskās daļas. Tādēļ jaunais parks atrakciju ziņā apvienos labāko no Lotes parka Igaunijā un dinozauru parka Lietuvā. Arī izvēlētā atrašanās vieta Lēdmanē (Lielvārdes nov., Tīnūžu–Kokneses šosejas malā, pie nobrauktuves uz Madlienu) atrodas Latvijas vidienē, lai “AB” parkā vienlīdz ērti varētu nokļūt gan mūsu ziemeļu un dienvidu kaimiņi, gan rīdzinieki,” atklāj projekta virzītāja SIA “Latvian Amusement Agency” īpašnieks Mārtiņš Brezauckis.

Atrakciju parka būvniecība notiek vairākās kārtās un līdz aprīlim, kad paredzēta atklāšana, plānots pilnībā uzbūvēt animācijas filmas “Avārijas brigāde” spēļu pilsētiņu, kurā būs dažādas skulptūras, dzirnavas, stacija, kaķu māja un, protams, galvenie varoņi – labi zināmie Bembelāts, Poteriks un Sīlinks. Tāpat taps vairāk nekā kilometru gara Dinozauru taka ar 17 ekspozīcijām un Leļļu taka ar 20 dažādām leļļu grupām, tostarp no pasakām “Sprīdītis”, “Sūnu ciema zēni”, “Zelta zirgs” un eposa “Lāčplēsis”.

“Tēlus izvēlējāmies, aptaujājot Latvijas bibliotekāres, jo viņas vislabāk zina, kādas pasakas bērnu vidū ir visvairāk iecienītas. Strādājot pie parka izveides, centāmies izmantot tikai pašmāju radošo potenciālu, jo uzskatu, ka latviešu mākslinieki ir ļoti prasmīgi un spēj visu. Projekta autors ir Liepājas arhitekts Guntars Vīksna, spēļu pilsētiņu veido šajā jomā jau pieredzējuši mākslinieki un Leļļu taku – lieliskā leļļu māk­sliniece Jeļena Mihailova (Vladlena) no Preiļiem. Vienīgi dinozauri atceļojuši no Ķīnas. Ne tādēļ, ka paši tos nevarētu uztaisīt, bet ķīnieši to spēj lētāk, jo sarežģīta ir kustīgo elementu izveide. Lielāko no tiem – tiranozauru (5,5 m augsts, 15 garš) – varēs redzēt jau no šosejas,” stāsta M. Brezauckis.

Jaunajā tematiskajā izklaides parkā būs arī speciāla virvju trase bērniem līdz 10 gadu vecumam, lai viņi varētu staigāt bez stiprinājumiem, un līdz vasaras vidum uzbūvēs Baltijā lielāko brīvdabas ūdens spēļu laukumu 200 kvadrātmetru platībā, kas taps ar Eiropas Savienības Līderpro­grammas atbalstu. Tajā atradīsies dažādas ūdens šaušanas, laistīšanas un smidzināšanas iekārtas un milzu astoņkāja slīdkalniņš. Tuvākajos gados vēl plānota akmens laikmeta nometne, kur meklēt dinozauru kaulus un ložņāt pa alām, karuseļi un piepūšamās atrakcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Beidzot arī kas jauks pie mums

 2. tā centrā būs slavenā režisora Arnolda Burova populārajai leļļu filmai “Avārijas brigāde” veltīta bērnu pilsētiņa. ??? pārbaudiet nu režisoru!

 3. Okey! Tas viss ir skaisti, bet manuprat, tads parks piestavetu vairak bagatai, ekonomiski attistitai valstij nevis nabadziba slikstosai… Latvijas klike valstij spodrina spalvu tikai no virsas, sak, re cik mes skaisti dzivojam! Ar mazliet parveidotu teicienu nobeiguma- no virsas- ui, ieksa- fui!

  • Dzika katru dienu sēž nekurinātas plīts priekšā, kaisa sev pelnus uz galva un netic, ka pasaulē var būt kaut kas labs un pozitīvs.

  • Dzika. izskatas ka tu esi tads slinkis kas nerib stradat un pelniit naudu tapec uzskati ka ja tu nesi bagats tad apkartejie arii ir tikpat nabadzigi ka tu.
   sliktam dejotajam pat kule trauces.

 4. Vai Lēdurga ir Lēdmanē?? 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+