×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2013
Drukāt

Avārijas mācības Līvbērzē

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Paldies Dievam, tas notika VAS “Latvijas dzelzceļš” rīkotajās mācībās, kurās līdzās pašu dzelzceļnieku ugunsdzēsības un avārijas grupām, Jelgavas stacijas personālam un palīdzības vilcienam piedalījās SIA “LDz Cargo”, SIA “LDz Apsardze” darbinieki un tehnika, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, valsts un pašvaldības policija, Vides dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Latvijas armijas ķīmiskā bataljona karavīri un gaisa spēku helikopters.

Mācību galvenais uzdevums bija konstatēt, cik dažādas struktūras gatavas sadarboties nopietna apdraudējuma gadījumā gan notikuma vietā, gan koordinācijas līmenī un atklāt sadarbības vājās vietas. Secinājumus vēl pāragri izdarīt, bet vismaz mācību laikā izskatījās, ka viss notika raiti, ja neskaita, ka helikoptera saceltais vējš appūta žurnālistus ar ugunsdzēšanas putām… Protams, jāsaprot, ka tās ir tikai mācības pēc sagatavota scenārija, turklāt viss notika pietiekami labā vietā, diennakts stundā un laika apstākļos.

Glābēji veikli appūta no cisternas izplūstošo šķidrumu ar putām, ar speciāliem magnētiem (tādi esot tikai dzelzceļniekiem) aiztaisīja cisternas caurumus, buldozers sastūma zemes aizsargvalni. Dzelzceļa ceļamkrāns pacēla un nolika uz sliedēm vagonus. Helikopters veda un gāza uz degošajām cisternām ūdeni no trosēs iekārta savācējmaisa. Dažādas traumas guvušos (tos tēloja topošie glābēji) apkopa un savāca Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Tā bija avārijas redzamā daļa, bet kopumā, lai tiktu galā ar avāriju, bija nepieciešams veikt aptuveni divdesmit pasākumu.

Kā pēc mācību aktīvās daļas uzsvēra “Latvijas dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis, neviens nekur pasaulē nevar garantēt, ka uz dzelzceļa nenotiks avārijas: tās iespējamas gan cilvēcisku, gan tehnisku faktoru dēļ. Tāpēc jāstrādā tik profesionāli, lai avāriju risks būtu pēc iespējas mazāks, bet, ja tomēr notiek nelāgas lietas, visām struktūrām jādarbojas tā, lai sekas būtu iespējami mazākas.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss piebilda, ka jau runājis ar aizsardzības ministru Arti Pabriku par to, kas jāuzlabo koordinācijas ziņā. A. Pabriks uzslavējis mācību labo organizāciju un uzsvēris “Latvijas dzelzceļa” stratēģisko nozīmību mūsu valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+