×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. oktobris, 2015
Drukāt

“Avatara” animētais franču brālēns Mūns

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nominēta pasaules nozīmīgākā animācijas filmu festivāla Anesī galvenajai balvai, franču pilnmetrāžas animācijas filma “Mēness sargs” veiksmīgi savienojusi jēgpilnu izklaidi ar lielisku izpildījumu.

Mūns ir mazs un nebēdnīgs fauns, kurš pašam par milzu pārsteigumu tiek izvēlēts par jauno Mēness sargu – iepriekšējais sargs dodas sen pelnītā pensijā, bet būtne, kas visu mūžu cerējusi uz šo godpilno amatu, pārliecinoši tiek noraidīta. Taču Mūns nebūtu Mūns, ja jau pirmajā darba dienā nesastrādātu ziepes – viņš pamanās pazaudēt Mēnesi, tā radot pamatīgu haosu Saules sarga valstībā, un tad Sauli nozog pazemes valdnieks Nekross, kurš šādu izdevību gaidījis gadu desmitiem. Mūnam neatliek nekas cits kā apvienot spēkus ar iedomīgo Saules sargu Sohonu un doties bīstamā ceļā, lai atjaunotu pasaules kārtību, un abiem par lielu un patīkamu pārsteigumu ceļā pievienojas arī vaska meitene Glima, kura vienīgā ir lasījusi vēstures grāmatas un var pastāstīt, kā viss noticis sensenos laikos.

Filmas autori ir franči Aleksandrs Ebojans un Benuā Filipons, turklāt Ebojans animācijas neparedzamos līkločus apguvis Holivudā, palīdzēdams realizēt megabudžetu filmas “Kung Fu panda” un “Monstri pret atnācējiem”. Taču tas, par laimi, nav sabojājis viņa labo gaumi attiecībā uz animāciju, ko arī norādījuši pasaules nozīmīgākā animācijas filmu festivāla Anesī organizatori, iekļaujot šo filmu konkursā, tā dodot iespēju kandidēt uz festivāla galveno balvu.

Dažādu iemeslu dēļ tā “Mēness sargam” gan gājusi gar degunu, taču tas nemazina šīs filmas kvalitātes – detalizētu, fantastisku pasauli ar oriģināli veidotiem varoņiem, ne uz brīdi nepiemirstot par otrā plānā notiekošo, un gan 2D, gan arī 3D izmantojumu filmā, kas nepakļaujas mainstream nosacījumiem, taču ir mērķēta visplašākajai auditorijai – protams, arī bērniem! – un franču animācijai raksturīgā vīzdegunībā mākslinieciskā ziņā bez nekādiem jautājumiem izgriež pogas komerciālajiem kolēģiem Holivudā. Sižeta risinājums gan varēja būt oriģinālāks – tajā ir tik daudz motīvu no “Avatara”, sensenām leģendām –, bet gan jau pats Mūns arī nolaiž savas mīlīgās austiņas, par to domādams, taču viņam ir svarīgākas lietas darāms – Mēness jāsargā, un kāpēc to nedarīt vidē, kas šķiet aizlienēta no Salvadora Dalī darbiem?

“Mēness sargs” (“Mune, le gardien de la lune”), Francija, 2015.

Režisori: Aleksandrs Ebojans, Benuā Filipons.

Latviski filmu ierunājuši: Valdis Vanags, Elizabete Laura Porgante, Artis Robežnieks, Dainis Porgants, Jānis Kirmuška.

No 2. X “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”, kā arī Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Siguldā, Kuldīgā, Cēsīs un Daugavpilī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+