×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Aviācijas bāzē Lielvārdē atklāts 4200 kilometru garais NATO Labdarības skrējiens

Foto - AMFoto - AM

2015. gada 1. decembri Labdaribas skrejiens no Lielvardes Gaisa speku aviacijas bazes uz NATO štabu Brisele. Foto: Gatis Diezinš (Rekrutešanas un jaunsardzes centrs)

1.decembra rītā atklāts 4200 kilometru garais NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štāba Labdarības skrējiens no Gaisa spēku aviācijas bāzes Lielvārdē līdz Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībai Eiropā, simboliski iezīmējot mācību “Arrcade Fusion 2015” noslēgumu, informē Aizsardzības ministrijā.

Labdarības skrējienu no Gaisa spēku aviācijas bāzes atklāja 18 NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa Atbalsta bataljona karavīri, bet viņiem pa ceļam Lietuvā, Polijā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā pievienosies citi skrējiena dalībnieki, to noslēdzot Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā, Beļģijā.

Labdarības skrējiens ilgs astoņas dienas un to kopumā veidos 100 maratoni. Karavīri maratonu mēros divu cilvēku komandā un paredzēts, ka katrs tā dalībnieks maratona laikā noskries aptuveni 30 kilometrus.

NATO Labdarības skrējiena laikā tiks vākti līdzekļi diviem labdarības fondiem – “The Royal British Legion” un “Alabare”.

Jau vēstīts, ka no 9. līdz 17.novembrim Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē norisinājās NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štāba mācības “Arrcade Fusion 2015”, bet šobrīd notiek tur izvietotā štāba nojaukšana un transportlīdzekļu kolonnas dodas atpakaļ mājup. Šo mācību mērķis bija demonstrēt NATO spējas ātri izvērsties alianses dalībvalstu teritorijā, veikt nepieciešamo koordināciju ar uzņemošās valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī praksē pārbaudīt atsevišķus NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības koncepta elementus darbībai pašreizējā starptautiskajā drošības vidē.

Mācību laikā NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štāba galvenais elements atradās Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē. Savukārt Lietuvā izvietotais štābs vadīja un pārraudzīja loģistikas piegādes šim štābam, bet atsevišķi štāba elementi darbojās arī Igaunijā.

Kopš 1992.gada, kad tika izveidots NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābs, gandrīz katru gadu tiek rīkotas tā mācības. Pēdējos divus gadus mācības “Arrcade Fusion” norisinājās Lielbritānijā.

Pašreiz NATO Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābs atrodas desmit mēnešu ilgā dežūrrežīmā un NATO Eiropas spēku virspavēlnieka uzdevumā ir gatavs tikt izvietots un darboties jebkur pasaulē.

Korpusa štābs ir viens no NATO operāciju rajonā neilgā laikā izvietojamiem operacionālajiem štābiem. Iesaistoties NATO Reaģēšanas spēkos, tas spēj pildīt sauszemes komponenta štāba funkcijas. Tas var tikt aktivizēts arī Eiropas Savienības vai koalīcijas spēku operāciju vadīšanai.

Tas dibināts 1992.gadā Vācijā, bet kopš 2010.gada ir izvietots Lielbritānijā, Glosterā, līdz ar to 60 procentus no kopējā štāba personālsastāva veido Lielbritānijas Bruņoto spēku karavīri. Tajā darbojas vēl aptuveni 15 alianses dalībvalstu karavīri, tostarp no Lietuvas un Latvijas. Abu Baltijas valstu virsnieki dienestu Sabiedroto ātrās reaģēšanas korpusa štābā sāka 2014.gadā.

Labdaribas skrejiens

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+