×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Aviokatastrofā vainotajam pilotam bijušas pašnāvnieciskas tieksmes

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Attēlā "Germanwings" lidmašīnas katastrofā vainotais otrais pilots Andreass Lubics 2009. gada septembrī.

Vācijas zemo cenu aviosabiedrības “Germanwings” lidmašīnas otrais pilots Andreass Lubics, kurš pagājušajā nedēļā tīši izraisīja šīs lidmašīnas katastrofu Francijas Alpos, kurā gāja bojā 150 cilvēki, “pirms dažiem gadiem” tika ārstēts no pašnāvnieciskām tieksmēm, pirmdien paziņoja Vācijas prokuratūra.

“Sekojošajos gados un līdz pat nesenam laikam viņš apmeklēja ārstus un viņam tika izrakstītas slimības lapas, bet [viņš] neizrādīja pašnāvniecisku tieksmju pazīmes vai agresiju pret citiem,” sacīja Diseldorfas prokurors Ralfs Herrenbriks.

Viņš norādīja, ka prokurori “nepiedalīsies spekulācijās par mirušā pilota motīviem”.

Herrenbriks sacīja, ka, balstoties uz medicīniskajiem dokumentiem un pilotu pazinušo cilvēku liecībām, joprojām nav pazīmju, ka viņš kādam būtu atklājis savus plānus vai atstājis pirmsnāves vēstuli.

Prokurors arī teica, ka nav atrasti nekādi apstākļi Lubica personīgajā vai profesionālajā dzīvē, kas sniegtu pārbaudāmus pierādījumus par iespējamu motīvu.

Medicīnas iestāžu dokumenti arī nenorāda uz jebkāda veida “organiskiem traucējumiem”, atklāja Herrenbriks.

Viņš informēja, ka Lubics pirms kļūšanas par pilotu pirms pāris gadiem izgāja psihoterapiju “ilgu laiku, jo viņam tika diagnosticētas pašnāvnieciskas tieksmes”.

Tomēr viņu nesen izmeklējušie ārsti nav diagnosticējuši pazīmes, kas liecinātu, ka pilots plānotu ievainot sevi vai citus, piebilda prokurors.

Francijas prokuratūra ceturtdien paziņoja, ka “Germanwings” lidmašīnas katastrofu tīši izraisījis Lubics. Aviokatastrofā bojā gāja 144 pasažieri un seši apkalpes locekļi.

Tā dēvētās lidmašīnas melnās kastes ieraksti liecina, ka 27 gadus vecais otrais pilots Lubics otrdien aizslēdza pilota kabīnes durvis un nelaida iekšā galveno pilotu, tīši izraisot reisa “4U 9525” lidmašīnas nogāšanos Alpu kalnainajā apvidū. Francijas prokuratūra paziņojusi, ka notikušais varētu būt pašnāvība un masu slepkavība.

Ir parādījušās ziņas, ka pilotam varētu būt bijusi smaga depresija, kā arī redzes problēmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+