Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
7. janvāris, 2015
Drukāt

Avioreisu aizkavēšanās dēļ Dāvis Latvijā atgriezīsies rīt (1)

Foto - Bērnu slimnīcaFoto - Bērnu slimnīca

Deviņus gadus vecais Dāvis, kuram tika veikta operācija Filadelfijas bērnu slimnīcā, Latvijā tomēr atgriezīsies rīt, nevis šodien, aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Iepriekš bija paredzēts, ka zēns Latvijā atgriezīsies šodien, tomēr Filadelfijas lidostā kavējas avioreisi, tāpēc Dāvis Latvijā ielidos rīt. Zēns jūtas labi, piebilda Dambiņa.

Respektējot ģimenes un ārstu ieteikumus, precīzs zēna ierašanās laiks netiek atklāts. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāve Romēna Namniece iepriekš informēja, ka pēc atgriešanās Latvijā deviņgadīgais Dāvis varēs doties mājās, tomēr viņš būs ciešā BKUS ārstu ambulatorā uzraudzībā, lai turpinātu izvēlēto ārstēšanas taktiku un nepieciešamības gadījumā to mainītu vai papildinātu.

Namniece norādīja, ka, pēc ASV ārstu ieskatiem, Dāvis var dodies mājup, bet Filadelfijas Bērnu slimnīcas ārsti kopā ar BKUS mediķiem turpinās analizēt un veikt vēl nepieciešamos izmeklējumus attālināti, lai meklētu cēloni, kura dēļ zēnam radās nopietni veselības sarežģījumi.

Kā ziņots, deviņgadīgais Dāvis, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, par saziedotiem un valsts piešķirtiem līdzekļiem tika nogādāts ārstēšanai ASV. Tur viņam veiksmīgi veikta operācija.

Dāvja ārstēšana bija iespējama vienīgi ASV, Filadelfijā. Ārstēšanai bija nepieciešami 427 500 ASV dolāri jeb aptuveni 348 000 eiro.

Iedzīvotāji dažu dienu laikā saziedoja 317 173,95 eiro, savukārt valsts piešķīra 100 000 eiro.

Dāvis ir pirmais pacients, kuram ir nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas ir tik augstas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ari goda sardzi nāksies parcelt uz rīt dienu .

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (13)Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (8)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+