×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

Avīze: CIP gadiem ilgi sūtīja miljoniem latu vērtu skaidro naudu uz Karzaja biroju

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) koferos un mugursomās vairāk nekā desmit gadu sūtījusi uz Afganistānas prezidenta Hamida Karzaja biroju skaidru naudu desmitiem miljonu latu vērtībā, pirmdien vēstīja laikraksts “New York Times”.

“Mēs to saucām par “spoku naudu”,” laikrakstam teicis Halils Romans, kurš bija Karzaja biroja vadītāja vietnieks no 2002. līdz 2005.gadam. “Tā ieradās slepeni un arī slepeni pazuda,” par skaidro naudu pastāstīja Romans.

Naudas mērķis bija to izmantot ietekmes iegūšanai, bet tā vietā nauda vairoja korupciju, “New York Times” atzinušas pašreizējās un bijušās Afganistānas amatpersonas.

Kāda ASV amatpersona laikrakstam sacīja, ka “lielākais korupcijas avots Afganistānā” bijušas tieši ASV.

Ir zināms, ka, tāpat kā Irākā, arī Afganistānā ASV ieplūdināja skaidru naudu saviem atbalstītājiem. Tomēr “New York Times” publikācija ir pirmā reize, kad tiek publiskoti dati par tieši Karzaja birojā nonākušo naudu.

Tiek pieļauts, ka slepenā CIP naudas plūsma netika uzraudzīta, norādīja “New York Times”, piebilstot, ka naudas izmantošanas mērķis bija maksājumi grupējumu līderiem un politiķiem, tostarp arī ar narkotiku tirdzniecību un pat islāmistu kaujinieku grupējumu “Taleban” saistītajiem.

2010.gadā Afganistānas prezidents atzina, ka Irāna ir veikusi skaidras naudas maksājumus vienam no viņa palīgiem. Tomēr Irāna ir pārtraukusi tādus maksājumus, bet CIP maksājumi turpinās, lasāms “New York Times”.

Afganistānai ir apsolīta starptautiskā palīdzība miljardiem latu vērtībā pēc tam, kad 2014.gadā tiks izvesti starptautisko spēku karavīri, tomēr Afganistāna palīdzību saņems, ja iegrožos milzīgo korupciju valstī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+