×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Avīze – kā gudra mazmeitiņa

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Paldies visiem mūsu lasītājiem, kas atsaukušies aicinājumam pastāstīt, ko viņiem nozīmē ”Latvijas Avīze”! Publicējam fragmentus no dažām vēstulēm.

 

***

1988. gadā bija ziņu deficīts citos laikrakstos. Kad pirmo reizi ieraudzīju ”Lauku Avīzi”, uzreiz sapratu, ka tas būs mans laikraksts. Tas bija vispatiesākais. Mainījās nosaukums, bet paliku uzticīga līdz šim brīdim.

Skaidrīte Nāzare 
Priekuļu novadā

 

***

Bija 1987. gada decembris, un vajadzēja pasūtīt presi 1988. gadam. Ar vīru nolēmām, ka iztiksim bez avīzēm, jo neapmierināja piedāvātais. Janvāra vidū vīrs ieminējās, ka iznākusi jauna avīze ”Lauku Avīze”. Bija interesanti, ko piedāvā jaunā avīze ar lauku nosaukumu. Dzīvojām un strādājām laukos. Atlika nopirkt vienu vai divus eksemplārus kioskā, un tā iepatikās. Abonēju joprojām.

Lilita Melngaile

 

***

Ļoti priecājos par jūsu spējām intervijās izvilināt pat visapslēptākās un nelietīgākās domas. Ja nebūtu šīs brīnišķīgās avīzes, kur tad mēs varētu izlasīt ”Kā likumīgi likvidēt šo valsti”, ”Cūcība okupācijas muzejā”, par Staļina mantiniekiem Latvijā, par R. Ķīļa būtībā antilatviskajām akcijām jau 2009.gadā, par draudiem no Krievijas. Esmu diezgan pārliecināts, ka ”Latvijas Avīzes” veidotājiem liktenis būs lēmis veikt unikālu misiju, lai saglabātu Latviju kā nacionālu valsti.

Ēvalds Dreimanis

***

Kad izlasu Voldemāra Krustiņa komentārus, Franka Gordona pamatotās un cilvēcīgās korespondences, Egila Līcīša feļetonus, uzreiz jūtu politiskās dzīves pulsu Latvijā. Mākslinieks Agris Liepiņš kā neviens cits izprot vēstures notikumus. ”Latvijas Avīze” prot tikt pāri robežām ar Toma Ancīša korespondencēm no Londonas un Berlīnes. Ar īpašu interesi lasu romānus. Ar ”Latvijas Avīzes” gādību esmu iepazinusi patiesas un interesantas rakstnieces Māru Svīri, Skaidrīti Gailīti, Ingūnu Baueri. Ainārs Zelčs ”Leģionāros” atklāj latviešu jaunekļu un vīru pārdzīvojumus un uzskatus traģiskajos Otrā pasaules kara notikumos.

Aija Neiburga

***

Pateicos a/s ”Lauku Avīze” valdei, redakcijas padomei, darbiniekiem, žurnālistiem par skaidru latviski patriotisku saprātu, vērtējot notikumus mūsu dzimtenes un visas pasaules ekonomiski politiskajā dzīvē. Pateicos, ka avīzē ievietoti ekspertu un lasītāju (arī mani) protesti par steigu eiro ieviešanai Latvijā.

Miervaldis Ceimurs Dundagā

 

***

Pēc mūža gadiņiem, mīļā, tu esi mana mazmeitiņa. Dzīves augstskolas maģistrante – gudra, eleganti skaista un mīļa. [..] Paldies Taviem gara gaismas lukturīšiem: ceļa rādītājiem Voldemāram Krustiņam, Mārim, Egilam, Dacei, Vitai u. c., arī tiem, kas aizsaulē. Kas būtu Latvija bez pamattautas vērtības – titullaikraksta?

Latgaliete Anna Babre Maltā

***

Intervijas ir mana medus maize. Interviju ar Georgu Andrējevu izstudēju trīs reizes. ”Lasītāju balsis” – tas ir kā barometrs. Piektdienās ļoti gaidu veselības lappusi.

Aina Pētersone 
Limbažos

 

***

Ar baudu lasu jūsu avīzi regulāri kopš 2009. gada maija, kad atgriezos uz pastāvīgu dzīvi savā dzimtajā Latvijā. Dzīvoju Vaidavā, kur mīt arī mana māsa, kura avīzi abonē jau daudzus gadus. Kad viņas ģimene ir avīzīti izlasījusi, tad tā nonāk pie manis un maniem vecākiem.

Mājsaimniece 
Laimdota Gustsone

 

***

Jūsu avīzīti iesāku lasīt pagājušajā gadā, kad internetā pamanīju tviterī, ka draugi retvīto jūsu rakstītās ziņas. Avīzīti lasu internetā, lasa arī mans vīrs, iesaku jūsu ziņas draugiem.

Taņa Samoviča

 

Paldies par apsveikumiem un laba vēlējumiem “LA” jubilejā arī Latvijas Lauku sieviešu apvienības padomes priekšsēdētājai Rasmai Freimanei, Inārai Tračumai Rīgā, pensionārei no Jelgavas Elzai Kārkliņai, pensionārei Zinai Jankovai Iecavā, pensionāram J. Vēverim Jelgavā, Voldemāram Vadziņam, Andrejam Salnājam Valmierā, A. Busulei Jēkabpils novadā, Intai Tomkalnei Bēnē, Ritai Kalniņai un visiem citiem sveicējiem!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+