×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

Avīze: “Mistral” kuģu dēļ Francija grauj uzticama piegādātāja slavu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Situācija ar Krievijai paredzētajiem “Mistral” kuģiem ir pasliktinājusi citu klientu uzticību Francijai, kas sākuši apšaubīt, vai Parīze izpildīs līgumsaistības pret tām, vēsta Francijas avīze “La Tribune”.

Indijas bruņojuma tirgū ir likuši saprast, ka Francija, iespējams, ir neuzticams piegādātājs. Deli tagad vēlas noskaidrot, ko var gaidīt no kontrakta, kas noslēgts ar Parīzi.

“Ja Indija nākotnē sāks karot ar Pakistānu vai Ķīnu, vai Francija izpildīs līguma nosacījumus attiecībā uz kaujas iznīcinātāju piegādi?” retoriski vaicā laikraksta publikācijas autors.

Iepriekš Indija ar Franciju parakstīja aptuveni 10 miljardu ASV dolāru vērtu līgumu par 126 daudzmērķu iznīcinātāju “Rafale” iegādi.

“La Tribune” uzsver, ka situācija ar Krievijas “Mistral” kuģu piegādēm ir ļāvusi to izmantot savā labā citiem pasaules bruņojuma ražotājiem, piemēram, ASV un Lielbritānijai, kas aktīvi sarosījušās bruņojuma tirgū.

Jau ziņots, ka Francija, kas tiecas aktīvi attīstīt bruņojuma eksporta piegādes, novembrī saistībā ar situāciju Ukrainas austrumos uz nenoteiktu laiku atlika “Mistral” tipa desantkuģa piegādi Krievijai.

2011.gadā parakstītais 1,2 miljardu eiro vērtais līgums paredzēja, ka pirmo kuģi ar nosaukumu “Vladivostok” piegādās šogad oktobrī vai novembrī, bet otro ar nosaukumu “Sevastopoļ” – 2015.gadā.

Tomēr Ukrainas krīzes ietekmē un krasā Rietumu un Krievijas attiecību pasliktinājuma dēļ uz Franciju tās sabiedrotie, jo īpaši ASV izdara lielu spiedienu nepiegādāt kuģus. Septembrī Francijas prezidents Fransuā Olands paziņoja, ka lēmuma par piegādēm pieņemšana ir atlikta.

Līguma izpilde nozīmētu, ka pirmo reizi Krievijai tiktu pārdotas augsta līmeņa aizsardzības tehnoloģijas, par ko bažas ir izteikušas vairākas NATO dalībvalstis, īpaši Baltijas valstis, kas raizējas par kuģu nonākšanas Krievijas bruņojumā negatīvo ietekmi uz to drošības situāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+