Ekonomika
Bizness

Putina drēbes atstāj “Alfu”0


Veikala “Black Star Wear” sortiments paplašinātajā tirdzniecības centrā “Alfa”
Veikala “Black Star Wear” sortiments paplašinātajā tirdzniecības centrā “Alfa”
Foto: Juris Lorencs

Krievijas Aizsardzības ministrijas atbalstītā apģērbu kolekcija ar Putina portretu apdruku un Krievijas armijas simboliku veikalā “Black Star Wear” tirdzniecības parkā “Alfa” Rīgā vairs netiek tirgota.

“Black Star Wear” franšīzes īpašniece Jūlija Poleņņikova apgalvo, ka visi apģērbi esot pārdoti, tādēļ nav bijis nepieciešamības tos izņemt no tirdzniecības, kā lūdzis tirdzniecības parks “Alfa”.

Viņa arī piebilst, ka pretējā gadījumā, reaģējot uz Latvijas sabiedrības daļas pausto nepatiku, kopā ar veikalu tīklu “Armija Rossiji” (“Krievijas armija”) radīto apģērbu līniju no tirdzniecības būtu izņēmusi.

Tajā pašā laikā Poleņņikova uzsver, ka uzskatījusi un arī tagad uzskata – “Black Star” īpašā iezīme ir mūzika, nevis Krievijas varas propaganda.

“Black Star” zīmola īpašnieka un Krievijas armijas propagandas kolekcijas līdzautora repera Timati skaidrotajā kolekcijas filozofijā, kurā slavēts brutāls spēks un pausts atbalsts Krievijas armijai, Poleņņikova saredz tikai mārketingu. Īpatnēji selektīva uztvere pat apolitiskai būtnei, par kādu sarunā ar “LA” sevi nodēvēja pati Poleņņikova.

“LA” jau rakstīja (“”Zaļie cilvēciņi” iepirksies “Alfā”?” 10. septembra numurā), ka Timati par kolekciju, kas atgādina Krievijas armijas formas ar asociāciju pastiprinošiem uzrakstiem “Armija Rossiji” (“Krievijas armija”), izdevumam “Zvezda” ir teicis:

“Ja tu esi valsts patriots, ja atbalsti Krievijas armiju, ja tu esi brutāls vīrietis, kas pārstāv valsts intereses, tad šis apģērbs ir tev.”

Militārā apģērba līnijas skate šā gada maijā norisinājās vienā no slepenākajiem Krievijas armijas objektiem – Nacionālajā aizsardzības vadības centrā, un goda viesis tajā bijā Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoi­gu.

“Ļoti iespējams, ka Timati savā valstī iesaistās kādās kustībās un dara visu, kas viņam ienāk prātā. Taču es nedzīvoju un netirgojos Krievijā,” uzsver Poleņņikova, ignorējot faktu, ka visas pasaules sabiedrība jau gadiem ir lieciniece agresīvai Krievijas ietekmei ārpus lielvalsts robežām, piemēram, Gruzijā, Ukrainā.

Tirdzniecības parka “Alfa” apsaimniekotājs “Linstow Center Management” (“LCM”) tā arī nav saņēmis pieprasīto oficiālo atbildi no nomnieka “Black Star Wear” saistībā ar veikala tālāko rīcību kontekstā ar tajā pieejamo apģērbu kolekciju ar Kremļa tematiku, ziņo LETA.

Saistītie raksti

Savukārt “LCM” juristi paralēli strādā pie dažādu iespējamo situāciju modelēšanas, lai rastu labāko risinājumu gadījumā, ja nomnieka sortimentā šī kolekcija būs pieejama.

“LCM” arī gaida Valsts drošības dienesta oficiālu viedokli par ieteicamo rīcību un iznomātāja tiesībām un pienākumiem šajā un līdzīgos gadījumos.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Dorīna Bogdna-Mārtina: Sarukusi sieviešu klātbūtne digitālo tehnoloģiju sektorā
Intervija 14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Rail Baltica” mudina sākt strādāt pie dzelzceļa un avio satiksmes integrācijas
14 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Palielinājies “Madara Cosmetics” koncerna apgrozījums
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Saeima pieņem 2020.gada budžetu, tērēs 10 miljardus eiro
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO: Latvijas basketbolistes Gulbja debijā piedzīvo pamatīgu fiasko
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ASV apšaude vidusskolā Losandželosas apkaimē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Lielveikala darbinieks Emīls izglābj kolēģei dzīvību
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Plūdos cietušajā Venēcijā izsludina ārkārtas stāvokli 1
4 stundas