Ekonomika
Bizness

Putina drēbes atstāj “Alfu”0


Veikala “Black Star Wear” sortiments paplašinātajā tirdzniecības centrā “Alfa”
Veikala “Black Star Wear” sortiments paplašinātajā tirdzniecības centrā “Alfa”
Foto: Juris Lorencs

Krievijas Aizsardzības ministrijas atbalstītā apģērbu kolekcija ar Putina portretu apdruku un Krievijas armijas simboliku veikalā “Black Star Wear” tirdzniecības parkā “Alfa” Rīgā vairs netiek tirgota.

“Black Star Wear” franšīzes īpašniece Jūlija Poleņņikova apgalvo, ka visi apģērbi esot pārdoti, tādēļ nav bijis nepieciešamības tos izņemt no tirdzniecības, kā lūdzis tirdzniecības parks “Alfa”.

Viņa arī piebilst, ka pretējā gadījumā, reaģējot uz Latvijas sabiedrības daļas pausto nepatiku, kopā ar veikalu tīklu “Armija Rossiji” (“Krievijas armija”) radīto apģērbu līniju no tirdzniecības būtu izņēmusi.

Tajā pašā laikā Poleņņikova uzsver, ka uzskatījusi un arī tagad uzskata – “Black Star” īpašā iezīme ir mūzika, nevis Krievijas varas propaganda.

“Black Star” zīmola īpašnieka un Krievijas armijas propagandas kolekcijas līdzautora repera Timati skaidrotajā kolekcijas filozofijā, kurā slavēts brutāls spēks un pausts atbalsts Krievijas armijai, Poleņņikova saredz tikai mārketingu. Īpatnēji selektīva uztvere pat apolitiskai būtnei, par kādu sarunā ar “LA” sevi nodēvēja pati Poleņņikova.

“LA” jau rakstīja (“”Zaļie cilvēciņi” iepirksies “Alfā”?” 10. septembra numurā), ka Timati par kolekciju, kas atgādina Krievijas armijas formas ar asociāciju pastiprinošiem uzrakstiem “Armija Rossiji” (“Krievijas armija”), izdevumam “Zvezda” ir teicis:

“Ja tu esi valsts patriots, ja atbalsti Krievijas armiju, ja tu esi brutāls vīrietis, kas pārstāv valsts intereses, tad šis apģērbs ir tev.”

Militārā apģērba līnijas skate šā gada maijā norisinājās vienā no slepenākajiem Krievijas armijas objektiem – Nacionālajā aizsardzības vadības centrā, un goda viesis tajā bijā Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoi­gu.

“Ļoti iespējams, ka Timati savā valstī iesaistās kādās kustībās un dara visu, kas viņam ienāk prātā. Taču es nedzīvoju un netirgojos Krievijā,” uzsver Poleņņikova, ignorējot faktu, ka visas pasaules sabiedrība jau gadiem ir lieciniece agresīvai Krievijas ietekmei ārpus lielvalsts robežām, piemēram, Gruzijā, Ukrainā.

Tirdzniecības parka “Alfa” apsaimniekotājs “Linstow Center Management” (“LCM”) tā arī nav saņēmis pieprasīto oficiālo atbildi no nomnieka “Black Star Wear” saistībā ar veikala tālāko rīcību kontekstā ar tajā pieejamo apģērbu kolekciju ar Kremļa tematiku, ziņo LETA.

Saistītie raksti

Savukārt “LCM” juristi paralēli strādā pie dažādu iespējamo situāciju modelēšanas, lai rastu labāko risinājumu gadījumā, ja nomnieka sortimentā šī kolekcija būs pieejama.

“LCM” arī gaida Valsts drošības dienesta oficiālu viedokli par ieteicamo rīcību un iznomātāja tiesībām un pienākumiem šajā un līdzīgos gadījumos.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Kosmētikas ražotāju “Dzintars” lūdz pasludināt par maksātnespējīgu
18 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Izbeigs esošo līgumu ar LTRK par Latvijas dalību “Expo 2020 Dubajā”
19 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“SWH biroju centrs” un “Duntes nami” apvienoti kopīgā “Skanstes City”
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Broka gatava atkāpties, Bricis prāto par valsts maiņu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Deputāts Kiršteins šorīt pie Baltezera iekļuvis avārijā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāksies laikapstākļu pārmaiņas
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Ministrs: Ušakova ballīte ir beigusies, Burovs maksā rēķinus
21 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pie sešiem “Rimi” veikaliem uzstādīti specializētie konteineri apģērbiem un apaviem
57 minūtes