×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Avīze sirdij un pārliecībai

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Guntars Krūmiņš mudina – pavasarī ņemam cepuri nost un dodamies sportot!

“”Latvijas Avīzi” abonēju jau kopš tās pirmsākuma, jo tā ir godīga pret lasītāju, atklāj dažādus viedokļus un rosina vērtēt politiskās aktivitātes.

Lasu arī žurnālu “Mājas Viesis”, kas ar daudzpusīgajiem rakstiem un bagātīgo uzziņu materiālu ir kā maza enciklopēdija,” teic Rīgas Amatniecības vidusskolas sporta pedagogs Guntars Krūmiņš. Lai gan viņš ir jau pensijā, tomēr uz pusslodzi veic pedagoga darbu. Vada nodarbības volejbolā, ir atbildīgais par florbolu, trenažieru zāli un aerobikas nodarbībām.

Guntars dzimis Allažos, sapņojis kļūt VEF par radio meistaru, taču dzīve ieviesusi savas korekcijas – Priekuļos izmācījies par tehnikas mehāniķi (auto, traktoru apkope). Tā kā tehnikuma laikā aizrāvies ar sportu, īpaši vieglatlētiku, un paticis arī slēpot, izlēmis studēt Latvijas Fizkultūras institūtā. Savu sapni viņš īstenoja 1961. gadā. Pēc augstskolas beigšanas norīkots darbā Rēzeknes internātskolā, kur pirmo reizi izjutis, ko nozīmē skolotāja atbildība par bērnu veselību: “Puikas ģērbās uz sporta zāles balkoniņa, kam viens spraislītis bija izlūzis, un, kā gadījās, kā ne, viens puisis, izlīdis caur šo spraugu, grasījās nolēkt. Otrs – viņu aizturēja aiz kājas… Augstums – ap 2, 85 m. Lēcējs piezemējās neveikli, taču par laimi – diezgan veiksmīgi. Bija tikai sagrūdis roku. Sportā gadās traumas, piemēram, volejbolā, bloķējot pie tīkla, visbiežāk izgriež potīti.”

Kopš tās reizes Guntars īpaši uzmana skolēnus, lai nodarbībās neatgadītos kādas ķibeles.

Kā “LA” lasītājs viņš uzteic Voldemāra Krustiņa, Andas Līces, Franka Gordona, Egila Jurisona rakstus un Egila Līcīša feļetonus:

“Viņu darbi ir kā roka cimdā – domā skaidri un precīzi, valodā – izteiksmīgi, sulīgi. Prieks lasīt! “Latvijas Avīze” un “Mājas Viesis” kalpo manai pārliecībai un iepriecina sirdi. Tos izlasu no pēdējās līdz pirmajai lappusei. Dažreiz, vērtējot lasītāju viedokļus, tā iekaistu, ka tūlīt zvanu redakcijai, lai izteiktu savas domas. Nu kaut vai par prezidenta kandidatūru – es balsotu par Egilu Levitu, kurš ir godavīrs.”

Guntars Krūmiņš nupat uzzinājis, ka Latvijā izdota Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa un viņa padomnieces Īvi Annas Masso grāmata “Savā balsī”.

“To nu gan sameklēšu steigšus, manuprāt, tā derētu mūsu prezidentu kandidātiem kā rokasgrāmata, lai izzinātu Ilvesa domāšanu un rīcību. Prezidentam jābūt godīgam un tautai uzticamam, ar labu izpratni par Latvijas iekšējo un ārējo politiku, spējīgam precīzi formulēt savu viedokli un ar izcilām svešvalodu zināšanām. Viņam jābūt paraugam vienkāršībā un cilvēcībā.”

Arī Guntara dzīvesbiedre Vija lasot “Latvijas Avīzi”, viņa iecienījusi risināt krustvārdu mīklas.

Kad jautāju par ģimenes vaļaspriekiem, Guntars teic, ka visvairāk abiem tīk aktīvā atpūta. Ar sievu braucot spiningot, Vija labprāt airē. Abiem ir dārzs, kurā iestādīti augļkoki, dažādi augi un dārzeņi savai iztikšanai.

“Dzīvības pamatā ir kustība, arī pensijas gados jārosās, lai nezaudētu vingrumu, tāpēc bieži sportoju kopā ar saviem audzēkņiem. Un viņi pret mani izturas labvēlīgi – ar cieņu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+