×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Avīze: “Statoil” varētu likvidēt vairāk nekā 10% darbavietu

Foto - LETAFoto - LETA

Norvēģijas valsts kontrolētais naftas un gāzes milzis “Statoil” maijā varētu likvidēt 2400 darbavietu, kas veido nepilnus 11% no kopējā uzņēmumā strādājošo skaita, tādējādi mēģinot samazināt izmaksas saistībā ar naftas cenu pasaulē kritumu, pirmdien vēstīja Norvēģijas biznesa laikraksts “Dagens Naerinsliv”.

Laikraksts, atsaucoties uz arodbiedrības pārstāvi, kas vēlējās palikt anonīms, vēstīja, ka darbavietu likvidācija varētu skart “Statoil” inženierus, jo īpaši tos, kas strādā pie ieguves un naftas aku uzturēšanas, kā arī administratīvos darbiniekus.

“Mēs strādājam pie ražīguma uzlabošanas kompānijā un tam varētu būt sekas attiecībā uz darbavietām, tomēr ir pāragri runāt par to skaitu,” aģentūrai AFP sacīja “Statoil” preses pārstāvis Janniks Lindbēks.

Darbavietu likvidācija ir daļa no “Statoil” pērn izsludinātās programmas, kuras mērķis ir sākot ar 2016.gadu ietaupīt 1,6 miljardus eiro gadā. Programma tika izsludināta laikā, kad naftas cenas vēl turējās virs 100 ASV dolāriem par barelu.

Kopš tā laika naftas cenas pasaules tirgos ir sarukušas līdz 50 ASV dolāriem par barelu, tādēļ enerģētikas kompānijām ir jāpaātrina izmaksu samazinājuma pasākumi un jāaptur vai jāsamazina investīcijas.

Februārī, kad “Statoil” paziņoja, ka pērn kompānijas peļņa ir sarukusi uz pusi saistībā ar naftas cenu kritumu un zaudējumu norakstīšanu, tika arī paziņots, ka par 10% tiek samazināts 19 miljardu eiro investīciju budžets šim gadam.

“Statoil”, kas pagājušā gada otrajā puse strādāja ar zaudējumiem, februārī brīdināja, ka par 8% varētu samazināt strādājošo skaitu, kas pērn sasniedza 22,5 tūkstošus. Kompānija norādīja, ka tam varētu sekot tālāka darbavietu likvidācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+