×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. februāris, 2015
Drukāt

“Avīzi baudu kā saldējumu”

la0602

Krāslaviete Tamāra Grigale savu darba mūžu veltījusi lauksaimniecībai, strādājusi par agronomi. “Latvijas Avīzi” abonē kopš tās pirmsākumiem, kad laikrakstu vēl sauca “Lauku Avīze”.

Viņa labi atceras dienu, kad saņēmusi pirmo “LA” numuru. “Tobrīd biju kantorī. Kad atnesa avīzi, ap mani saskrēja kantora darbinieki, šķirstīja, skatīja jauno izdevumu. Bet saimniecības vadītājs nopukojās, kā viņa sieva to palaidusi garām, nav pasūtījusi.”

Kopš tās dienas Tamāras kundze ir uzticīga “LA”. Galvenais – visi numuri vairāk nekā 25 gadu laikā arī saglabāti. “Nevaru šķirties ne no viena eksemplāra – tik laba avīze. Es tik sapakoju un augšā uz bēniņiem. Arī žurnāla “Mājas Viesis” visi numuri saglabāti.”

Tamāra saskaitījusi – šo gadu laikā “LA” savās lappusēs turpinājumos publicējusi 160 oriģinālromānus! Tā ir viena no viņas iecienītākajām lasāmvielām. Bet par avīzi saka – tematiski ļoti vispusīga, raksti objektīvi, neko pielikt un neko atņemt. Patīkot Viestura Sprūdes sagatavotais īsais vēstures fakts “LA” otrajā lappusē. Allaž tiek izlasīti visi raksti komentāru lappusē. Saimniecības lappusēs saista jaunā sadaļa “Zelta hektārs”. “Zemnieks stāsta, kā izaudzēt labu kviešu ražu. Cik man tas viss ir tuvs! Pati 30 gadus nostrādāju saimniecībā par agronomi. Visu atceros – gan lietavas, gan sausumu, kad raža iet bojā. Kā to pārdzīvojām! Priecājos par šodienas zemniekiem, viņi atklāj, kā strādā, kādas grūtības, kā visu pierak­sta, rēķina, kalkulē.”

T. Grigale uzteic arī otrās lappuses aptaujas, jo “tajās esot tā sāls”, kas viņu interesējot. Toties kritiski vērtē zvanītāju viedokļus. Daudzkārt nodomājusi – nu ko tu, cilvēks, zvanīji, aizņem tikai vietu avīzē. Tāpat neko vērā ņemamu ieteikt nevari. “Es savu personīgo viedokli tomēr paturu pie sevis. Cita lieta, ja žurnālists aptaujā,” saka Tamāras kundze, piebil­stot: “Avīze man ir kā saldējums, kā gardums, ko atstāju vakaram. Tad ieslēdzu naktslampiņu un lasu ar baudu. Kopš studiju gadiem esmu iemācījusies ātri pamanīt interesējošos tematus, izlasu visu un vēl atrisinu krustvārdu mīklu – smadzenes arī ir jātrenē,” mundri nosaka Tamāra Grigale.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+