×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
21. februāris, 2017
Drukāt

Avoti: Putins 2018.gadā kandidēs uz pēdējo pilnvaru termiņu (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2018.gada vēlēšanās pēdējo reizi kandidēs uz vēl vienu valsts galvas amata termiņu, tīmekļa izdevumam RBK apliecinājuši divi avoti federālajās struktūrās.

“Viss izriet no tā, ka priekšnieks [Putins] ies uz vēlēšanām. Un visi saprot, ka tas būs viņa pēdējais termiņš. Viņš neko nemainīs savām vajadzībām, lai paliktu arī pēc 2024.gada, [kad beigsies kārtējais termiņš],” sacīja avots.

Atbilstoši avota teiktajam prezidenta vēlēšanas tikušas apspriestas ekspertu sanāksmēs pie prezidenta administrācijas vadītāja vietnieka Sergeja Kirijenko, kurš ļāvis noprast, prezidenta nākamā termiņa darba kārtība ir ne mazāk svarīga kā tehnoloģijas, kas ļaus sasniegt vajadzīgo rezultātu.

Sanāksmēs apspriesti vairāki sekmīgu vēlēšanu parametri, sacīja avots. Tām ir jānotiek leģitīmi, bet Putinam ir jāiegūst vairāk balsu nekā iepriekšējās vēlēšanās – gan procentuālā izteiksmē, gan absolūtos skaitļos.

Vēlētāju aktivitātes jautājumu nedrīkst risināt uz tā rēķina, ka vēlēšanās parādīsies jaunas sejas, sacīja federālā amatpersona. Kremlī neuzskata, ka vēlēšanām būtu mākslīgi jāpiesaista jauni kandidāti. Prezidenta administrācija negrasās meklēt jaunus kandidātus dalībai kampaņā, bet likmes tiks liktas uz veco modeli ar Valsts domes partiju līderu piedalīšanos.

Sarunbiedri apgalvojuši, ka pagātnē paliks mahinācijas ar taloniem, kas vēlētājiem ļauj balsot citās vietās.

Atsevišķi apspriests jautājums par to, kā stimulēt jauniešu piedalīšanos vēlēšanās. Atbilstoši Kremļa avotam, tiks izvērsta aģitācijas kampaņa, kas skaidros, ka dalība vēlēšanās “kļuvusi par modernu, sociāli pieņemamu uzvedību”.

Viens no veidiem darbam ar jauniešiem varētu būt kādas populāras datorspēles izmantošana. Lai tajā piedalītos, interesentiem būs jāreģistrējas vēlēšanu iecirknī, skaidroja amatpersona.
“Ne jau pokemoni, protams, tomēr būs jāīsteno princips, ka cilvēks atrodas noteiktā vietā,” skaidroja avots. Lai palielinātu vēlētāju aktivitāti atsevišķos reģionos, paralēli tiks rīkoti vietējas nozīmes referendumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ļoti iespējams, ka Putins tiks kronēts par Caru. Pagaidīsim, tad jau redzēs!

  2. Un kā tas austrumu valstīs pieņemts – prezidents uz mūžu…( tikai tēju nedrīkst dzert – var būt ar poloniju )…

Draugiem Facebook Twitter Google+