×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
1. februāris, 2018
Drukāt

Lietuvas un Igaunijas akcionāri izsaka neuzticību Rubesai, Latvija pret (2)

Informē par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" tālāko virzību

Foto - LETA

Ceturtdien notikušajā Baltijas valstu kopuzņēmuma AS “RB Rail” akcionāru sapulcē Igaunijas un Lietuvas akcionāri nobalsojuši par uzņēmuma izpilddirektores un valdes priekšsēdētājas Baibas Rubesas atstādināšanu, savukārt Latvijas puses akcionāru pārstāvis, “Eiropas dzelzceļa līnijas” (EDzL) vadītājs Andris Linužs balsojumā atturējās, aģentūrai LETA pastāstīja EDzL pārstāve Rita Voronkova.

Viņa norādīja, ka uzņēmuma padomei šajā jautājumā būs jāpieņem gala lēmums, vadoties pēc akcionāru sapulces lemtā.

Arī satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) aģentūrai LETA norādīja lēmums attiecībā uz valdes priekšsēdētājas amatu vēl jāpieņem uzņēmuma padomei. Šodien notikušajā padomes sēdē, kas jau ir noslēgusies, šis jautājums netika skatīts. Visdrīzāk, par to tiks spriests nākamajā padomes sēdē, kuras sasaukšanas laiks ir padomes vadības ziņā, skaidroja Augulis.

Taujāts par akcionāru no pārējām Baltijas valstīm lēmumu, ministrs norādīja, ka Igaunijas un Lietuvas puses savus lēmumus skaidro ar neapmierinātību ar Rubesas darbu un citādāku redzējumu par uzņēmuma darbību.

Vaicāts par tālāko rīcību un uzņēmuma tālāko pārvaldību, ministrs pieļāva iespēju, ka ar šo situāciju saistītie jautājumi varētu tikt apspriesti Baltijas valstu valdības vadītāju līmenī. Taujāts, vai Rubesas atstādināšanas gadījumā tiks meklēts jauns vadītājs, ministrs skaidroja, ka vadītāja atstādināšana ir precedents un šādā situācijā uzņēmumam būtu jālemj, vai to turpināt vadīt esošajiem trīs valdes locekļiem vai meklēt jaunu vadītāju.

Vaicāts, vai Latvijas pārstāvja izvēle balsojumā atturēties, nevis balsot “pret” neliecina par pietiekoša atbalsta nesniegšanu Rubesai no mūsu pašu valsts puses, Augulis to stingri noliedza.

Rubesa aģentūrai LETA šovakar atteicās sniegt komentārus par akcionāru lēmumu.

Lietuvas ziņu aģentūra BNS, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem ceturtdienas vakarā vēstīja, ka “RB Rail” akcionāri izteikuši neuzticību Rubesai. Pēc avotu teiktā, “visu pušu vadītāju” un uzņēmuma vadītājas viedokļi atšķīrušies.

Pati Rubesa BNS sacījusi, ka nezina, kāds lēmums pieņemts akcionāru sapulcē, un tas būtu jākomentē uzņēmumiem “Lietuvos geležinkeliai” vai “Rail Baltica statyba”.

“Man nav komentāru, un es nezinu, kas noticis akcionāru sapulcē. Es tur nebiju,” viņa sacījusi.

Baiba Rubesa par “RB Rail” valdes priekšsēdētāju ievēlēta 2015.gada oktobrī.

“RB Rail” akcionāri ir uzņēmumi “Lietuvos geležinkeliai”, “Eiropas Dzelzceļa Līnijas” un “Rail Baltic Estonia”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kuram tīrākas apenes?

  2. briinos,kaa sho kleptomaani,meli un zagli,alkatiigu-nemiilamu radiijumu veel zeme nes!?korumpeeta un korumpeetaaja-iista savas dzimtas atvase,vienmeer speeleejusi netiiraam metodeem.tikai pateicoties kukuljoshanaam-sleeptaam,atklaataam-izmantojot shiis naivaas tautas vaajaas vietas,kuru netruukst un teetuka profi-maaciibai,kaa chakareet,ieguut amatus utt.utml.pretiigs cilveeks ,melu ,liekuliibas apaata varaskaara bleede..par paareejo runaat kauns…jaajautaa vinjas laiakbiedriem un piekraapto sarakstam..karma visu saliek un saliks pa vietaam..shis tik saakums!!viss vienmeer naak gaismaa un ar kukuliishiem shoreiz muti daudziem neaizbaazt..cerams!

Draugiem Facebook Twitter Google+