EPA/ATIENZA

Azarenka ar varenu uzvaru atgriežas tenisā pēc dēliņa piedzimšanas 1

Slavenā Baltkrievijas tenisiste Viktorija Azarenka trešdien Maljorkas WTA “International” sērijas turnīra pirmajā kārtā atspēlēja trīs mačbumbas, tenisā pēc dēla piedzimšanas atgriežoties ar uzvaru.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Pašlaik 27 gadus vecā Azarenka pērn decembra nogalē pasaulē laida savu pirmdzimoto – dēlu Leo, bet sacensību apritē atgriezās aptuveni mēnesi ātrāk nekā sākotnēji plānoja.
Azarenka ir divkārtēja Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja un iepriekšējo reizi kādā no turnīriem startēja pērn maijā, kad zaudēja Francijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā. Par grūtniecību Azarenka pavēstīja jūlija vidū, turklāt tobrīd pasaules rangā atradās sestajā vietā.

Azarenka, kura šobrīd pasaules rangā neatrodas, jo nebija spēlējusi vairāk kā gadu, kura laikā kļuva par māmiņu, dramatiskā cīņā ar 6-3, 4-6, 7-6 (9:7) uzvarēja ranga 74.raketi Risu Ozaki no Japānas.
Šis pirmās kārtas mačs tika iesākts vēl otrdien, taču trešajā setā tumsas dēļ tika pārtraukts un pārcelts uz trešdienu. Tobrīd Ozaki pret kādreizējo ranga līderi Azarenku bija vadībā ar 3-6, 6-4, 5-4, piedevām japānietei bija serves tiesības. Tomēr Azarenka trešdien breika deficītu spēja atspēlēt, tomēr pēc tam atkal nonāca iedzinējos ar 5-6.
Dramatisks bija seta 12.geims, kurā baltkrieviete nokļuva iedzinējos ar 0:40, taču pēc tam uzvarēja piecās izspēlēs pēc kārtas, atspēlējot trīs mačbumbas. Uzvarētāju nācās noskaidrot taibreikā, kurā Ozaki izvirzījās vadībā ar 3:1, taču atkal pārsvaru nenosargāja, vēlāk jau Azarenkai pie rezultāta 6:5 panākot pirmo mačbumbu. Taču arī pēc tam taibreika rezultāts vēl divas reizes bija neizšķirts, līz beidzot titulētā Baltkrievijas tenisiste spēja izraut panākumu.

“Tas bija sarežģīti, atgriezties laukumā, lai aizvadītu cīņas beigas, tomēr izskaņa izdevās ļoti intensīva,” pēc cīņas sacīja Azernaka. “Nedomāju, ka es sev devu daudz iespēju, lai darbotos labāk. Man šajā spēlē bija kāpumi un kritumi, labi sitieni un pēc tam vienkāršas kļūdas, taču tas jau bija sagaidāms pēc tik ilga pārtraukuma.”
“Mentāli es biju gatava cīņai, kas kopā ar pieredzi man palīdzēja uzvarēt. Tomēr šis mačs parādīja, ka vēl ir daudz lietas, pie kurām nāksies piestrādāt,” tenisiste atzina, ka vēl ir patālu no sava labākā snieguma.

Turnīrā ar otro numuru izliktā pasaules ranga 19.rakete Sevastova sev veiksmīgo Maljorkas turnīru uz zāles seguma, kurā pērn aizkļuva līdz finālam, pirmdien sāka ar 7-6 (7:2), 5-7, 6-1 uzvarot beļģieti Elisu Mertensu. Savukārt otrajā kārtā Sevastova ceturtdien spēkosies ar ASV pārstāvi Varvaru Ļepčenko, kura rangā ir 67.pozīcijā.