Azarenka nosargā Austrālijas čempiones titulu 0

Par Austrālijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra uzvarētāju sestdien kļuva pērnā gada čempione Viktorija Azarenka no Baltkrievijas.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

Finālā Azarenka ar rezultātu 4-6, 6-4, 6-3 pārspēja ar sesto numuru izlikto ķīnieti Na Li, kas baltkrievietei ļaus saglabāt WTA ranga pirmo vietu. Divu stundu un 40 minūšu ilgā mača laikā Li divas reizes izmežģīja potīti, bet reizi spēcīgi atsita galvu pret laukuma segumu.

Pirmajā setā Li četras reizes lauza pretinieces servi, bet pati pie savas serves punktus zaudēja trīs reizes, savukārt otrajā setā Azarenka tika pie trim breikiem, pretiniecei atdodot divus. Trešā seta pirmajos divos geimos abas tenisistes apmainījās ar breikiem, bet turpinājumā pretinieces servi lauza tikai Azarenka, kurai tas padevās piektajā un pēdējā, devītajā, geimā.

Azarenkas pērnā un šīgada triumfs Austrālijā ir viņas vienīgie “Grand Slam” vienspēļu tituli karjerā. Pirms tam viņa Austrālijas turnīrā ne reizi nebija tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu, bet pārējās “Grand Slam” sacensībās tikai reizi spēlējusi finālā, kad pagājušā gada ASV atklātajā čempionātā atzina amerikāniete Serēnas Viljamsas pārākumu.

Kā ziņots, Azarenka savā pusfināla mačā sestdien ar rezultātu 6-1, 6-4 uzvarēja lielāko turnīra atklājumu – ASV pārstāvi Sloeinu Stīvensu, kura bija izlikta ar 29.numuru. Savukārt Li pusfinālā ar rezultātu 6-2, 6-2 uzvarēja pasaules otro raketi Mariju Šarapovu no Krievijas, kura iepriekšējās spēlēs kopumā bija zaudējusi vien deviņus geimus, sasniedzot jaunu turnīra rekordu.

2011.gadā Li spēlēja Austrālijas čempionāta finālā, bet šis bija viņas pirmais “Grand Slam” kategorijas fināls kopš sportistes triumfa 2011.gada Francijas atklātajā čempionātā.

Li un Azarenka savā starpā tikušās desmit reizes. Sešās no tām pārāka bijusi baltkrieviete.